Sosijedad pobijedio i Barsu, Valensija prekinula magičnu seriju Reala

Jedini gol na "Anoeti" postigao je Đordi Alba, koji je u 2. minutu zatresao sopstvenu mrežu
Sosijedad, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.01.2015. 22:09h

Sosijedad je postao "ubica velikih", nakon što je večeras poslije Reala i Atletiko Madrida srušio i Barselonu.

Na "Anoeti" je bilo 1:0 za domaćina, a ispostavilo se da je pobjednik riješen na samom startu, već u drugom minutu kada je Đordi Alba pogodio sopstvenu mrežu.

Luis Enrike je potcijenio Sosijedad i utakmicu počeo s Lionelom Mesijem i Nejmarom na klupi, pa je kažnjen tako što je njegov tim propustio šansu da preuzme prvo mjesto od Reala.

"Blaugrana" je tako ostala na bod manje od velikog rivala, koji ima i meč manje...

Real je bio na putu ka rekordnoj 23. uzastopnoj pobjedi u svim takmičenjima, vodio je 1:0 u Valensiji, ali se sa "Mestalje" vraća sa nulom - "slijepi miševi" su preokrenuli u drugom poluvremenu i šokirali "kraljevski klub".

Šampion Evrope je poveo u 14. minutu, kada je Kristijano Ronaldo iskoristio penal nakon što je Alvaro Negredo igrao rukom u šesnaestercu.

Real je mogao i da povisi vođstvo, jer je zvanično najbolji igrač svijeta pogodio spoljnji dio mreže, ali je tim Nuna Espirita Santa u nastavku priredio čudo.

Antonio Baragan je u 52. minutu izjednačio šuitem sa ivice šesnaesterca, a "pomogao" mu je i Pepe, kojeg je lopta zakačila i prevarila Ikera Kasiljasa.

Baragan slavi gol za 1:1

Za potpuni preokret se u 65. pobrinuo Nikolas Otamendi pogotkom glavom nakon kornera Danija Pareha.

"Merengesi" su do kraja napadali, šanse su propuštali Ronaldo, Serhio Ramos i Isko, ali je Dijego Alveš bio nesavladiv...

Tako je od ovog kola najviše profitirao Atletiko. "Kolćonerosi" su juče pobijedili Levante i sada se izjednačili s Barselonom na drugom mjestu, sve to pred međusobni duel na "Nou Kampu" narednog vikenda.

Sosijedad - Barselona 1:0