Sosijedad u sudijskoj nadoknadi do pobjede, Valensija sve dalje od Evrope

Ažurirano: 19.04.2014. 22:00h

Real Sosijedad je na svom stadionu savladao Espanjol sa 2:1 u utakmici 34. kola španske Primere, i tako prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza.

Espanjol je na večerašnjem susretu u San Sebastijanu prvi stigao do prednosti, a strijelac vodećeg gola bio je Džon Korboda u 23. minutu na asistenciju Dijega Kolota.

Izjednačujući pogodak postigao je Serhio Kanales u 32. minutu, da bi konačnih 2:1 postavio Karlos Vela u prvom minutu sudijske nadoknade vremena drugog poluvremena.

Real Sosijedad je ovom pobjedom, makar do sjutra, napredovao jedno mjesto na tabeli, pa je sada šesti sa 54 boda, dok je Espanjol 10. sa 41.

Osasuna je uspjela da „otkine“ bod Valensiji, koja je mogla do cijelog plijena pošto je vodila od 19. minuta golom Oriola Rijere. Međutim, Žonas je u finišu meča donio izjednačenje.

Osasuna je na 16. poziciji sa 35 bodova, svega četiri više od Hetafea koje je u opasnoj zoni, dok je Valensija na osmom mjestu sa 45 poena, čime je smanjila svoje šanse u borbi za plasman u Ligu Evrope.

Levante i Hetafe su igrali bez golova. Tim bodom Hetafe je održao realne šanse da opstane u Primeri, jer se trenutno nalazi na 18. mjestu sa 32 boda, koliko ima i Valjadolid, koji je za poziciju bolje plasiran i nalazi se izvan zone ispadanja.

Hetafe je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je Aleksis u 81. minutu dobio drugi žuti karton, odnosno crveni, te je morao da napusti teren.

Levante je trenutno deveti sa 41 bodom, i sa malim izgledima da sezonu završi među prvih šest ekipa,i tako izbori izlazak na evropsku scenu.

Osasuna – Valensija 1:1

Levante – Hetafe 0:0

Real Sosijedad – Espanjol 2:1