Sosijedad zaustavio Barselonu, Real sam na vrhu

6 komentar(a)
Ažurirano: 22.02.2014. 23:17h

Ono što nije uspio u polufinalu Kupa kralja Real Sosijedad je uradio u prvenstvu - tim iz San Sebastijana je napravio veliko iznenađenje i na svom terenu "uzeo mjeru" Barseloni sa 3:1, u meču 25. kola španske Primere.

Izabranici Herarda Martina su, tako, napravili su veliki korak unazad u borbi za šampionsku titulu sa Realom i Atletikom.

Domaćin je poveo autogolom Aleksa Songa u 32. minutu, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačio Lionel Mesi.

Ipak, nastavak meča u potpunosti je pripao domaćoj ekipi koja je pogocima Antoana Grizmana i Davida Zuruce stigla do velike pobjede.

Barselona je upisala četvrti poraz u šampionatu, a drugi u posljednjih pet utakmica, dok je Sosijedad zabilježio vrlo važnu pobjedu u borbi za četvrto mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Sosijedad je trenutno peti sa 43 boda.

Barselona sada zaostaje tri boda za vodećim Realom, koji je ranije danas savladao Elće 3:0.

Real je, tako, trenutno sam na vrhu tabele Primere sa tri boda više od konkurenata, Barselone i Atletika, koji sjutra igra protiv domaće Osasune.

Inače, Real je danas lako stigao do trijumfa, golovima Asijera Ilarimendija, Gereta Bejla i Iska.

Real Madrid - Elće 3:0