Šou Nejmara u Istanbulu, Meksiko isprašio Holandiju (video)

Nejmar, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.11.2014. 23:18h

Da je počelo novo poglavlje brazilskog fudbala nakon brodoloma na Mundijalu možda je prejaka kvalifikacija, tek "karioke" su se poigravale sa Turskom u Istanbulu u prijateljskom meču.

Izabranici Karlosa Dunge slavili su sa ubjedljivih 4:0, prije svega zahvaljujući neuhvatljivom Nejmaru.

Napadač Barselone otvorio je i zatvorio goleadu, golovima u 20. i 60. minutu. Između njegovih pogodaka upisali su se Turčin Kaja, koji je postigao autogol u 44, kao i vezista Čelzija Vilijan u 44.

Argentina, u najjačem sastavu, jedva je na „Apton parku” u Londonu savladala kombinovani tim Hrvatske (Niko Kovač je odmarao adute za Italiju). Hrvati su vodili golom Šarbinija u 11. minutu, u nastavku su preokrenuli Aguero i Mesi iz penala.

Meksikanci se u Amsterdamu u prijateljskom meču revanširali Holanđanima za poraz u osmini finala Mundijala (3:2), ujedno i povećali protisak na selektora "narandžastih" Gusa Hidinka, koji je već doživio dva poraza u kvalifikacijama na tri meča, a najavio je da će podnijeti ostavku ako u nedjelju ne pobijedi Estoniju kod kuće.