Španija je u finalu, Fabregas opet heroj!

50 pregleda 24 komentar(a)
Ažurirano: 27.06.2012. 22:06h

Španija je u finalu Evropskog prvenstva. Nakon nezanimljive utakmice koja je završena bez golova, i jednako dosadnih produžetaka, šutirali su se penali i Španija je bila uspješnija sa 4 - 2.

Odlično su otvorili penale Portugalci, ali promašaji Mutinja i Bruna Alveša su bili dovoljni. Fabregas nije propustio priliku da odvede Španiju u treće uzastopno finale!.

Tok penala

Fabregas!!! Izgledalo je da šut ide vani, ali pogodio je Sesk stativu, a lopta je završila u golu!

Prečka Bruna Alveša! Španija ima meč loptu.

Kakav potez Serhija Ramosa. Potkopao je loptu i prevario Patrisija. 3-2 za Španiju

Nani za 2-2. Prevario je as Mančester Junajteda Kasiljasa.

Golmani dobri, ali odlični i šutevi. Pike u malu mrežu i 2-1 za Španiju.

Ogroman zalet Pepea kojim je pokušao da prevari Kasiljasa i plasira loptu. I uspio! 1-1.

Inijesta za 1-0, prevario je Rui Patrisija.

Ostaje 0-0. Mutinjo šutira dobro, ali Kasiljas ga čita i kreće se od nule!.

Rui Patrisijo brani penal Ćavi Alonsu. Sjajna odbrana!

Ekipe se spremaju za izvođenje penala. Sve oči su uprte u Kasiljasa i Rui Patrisija.

Tok meča

120. min - Odsviran je kraj meča. Finalistu će odlučiti penal rulet.

114. min - Dobra prilika za Španiju, Pedro je išao sam na gol, ali su ga sustigli fudbaleri Portugala, i nije bilo opasnosti za golmana Patrisija.

112. min - Posljednja izmjena u Portugalu. Umjesto Meireleša ulazi Varela.

111. min - Velika prilika nakon šuta Navasa. Lopta se od golmana odbila do Pepea koji je nije namjerno vratio golmanu, iako su Španci tražili indirekt.

110. min - Ništa konkretno u prvih 5 minuta drugog produžetka.

Počinje drugo poluvrijeme. Kuštodio je zamijenio Migela Velosa.

105. min - Odličan pokušaj Ramosa iz slobodnog udarca, ali lopta ide preko gola.

104. min - Kakva prilika za Inijestu. Sjajan prodor Albe po boku, ubacio je loptu u sredinu ali Rui Patrisio uspjeva da skrene šut Inijeste.

Počeo je prvi produžetak. Španija je pokušala ubačenom loptom sa boka, ali su se Portugalci lako odbranili.

Kraj regularnog toka meča. Portugal je u blagoj prednosti pred nastavak meča jer Bento na raspolaganju ima dvije izmjene, dok je Del Boske iskoristio sve tri.

90. min - Ronaldo je promašio kolosalnu priliku. Kontra 4 na 2 u korist Portugalaca je završena lošim šutem slabijom nogom Ronalda, koji je prije toga dobio slabu loptu od saigrača, što ga je spriječilo da ide pravo na gol.

88. min - Veliko iznenađenje. Španija je napravila i treću izmjenu. Izašao je Ćavi a ušao njegov saigrač iz Barselone - Pedro.

85. min - Novi pokušaj Ronalda iz slobodnog udarca, ali opet preko gola.

81. min - Oliveira je zamijenio Almeidu. To je prva izmjena u Portugalu.

73. min - Ronaldo je imao dobru poziciju, ali njegov pokušaj iz slobodnog udarca ide preko gola.

70. min - Žoao Pereira je dobio žuti karton zbog povlaćenja Fabregasa sa leđa.

61. min - Izlazi David Silva, a ulazi brzonogi Hesus Navas.

59. min - Novi pokušaj Almeide, ali jak šut ide pored gola.

57. min - Almeida je pokušao lijevom nogom, ali lopta ide daleko preko gola.

55. min - Prva izmjena. As Barselone, Fabregas, ulazi umjesto napadača Sevilje, Negreda.

51. min - Za sada nema većih uzbuđenja.

Počelo je drugo poluvrijeme sada nema većih uzbuđenja.

45. min - Završeno prvo poluvrijeme. Dvije prilike za Španiju se mogu svrstati u red ozbiljnijih. Portugal je priprijetio jedino preko Ronalda, iako nije bio inferioran tokom prvog dijela meča.

31. min - Najbolja prilika za Portugal. Šut Ronalda ide tik pored stative.

29. min - Odličan šut Inijeste, ali preko gola

27. min - Borba se uglavnom vodi na sredini terena. Serhio Ramos je igrao rukom nakon kontakta grudima, ali nije bilo kontakta za penal jer nije bilo namjerno.

17. min - Portugal se oslobodio pritiska i preuzeo inicijativu, ali nema pravih prilika. Pokušaj Ronalda iz slobodnog udarca je stigao samo do živog zida.

13. min - Dobar prodor Ronalda, ali nije se dao iznenaditi Kasiljas koji je lagano došao do lopte nakon centaršuta najboljeg igrača Portugala.

10. min - Neprecizan šut Inijeste

9. min - Sjajna prilika za Arbelou, ali šut ide preko gola. Prilika je uslijedila nakon dobre kombinacije Albe i Inijeste.

2. min - Veloso je izveo udarac iz ugla sa desne strane, gađao drugu stativu, a Kasiljas je krajnjim naporom izbacio loptu u novi korner.

Počelo je prvo polufinale na EURO2012!

Glavni sudija Kunejt Čakir dao je znak za početak meča Portugal - Španija na Donbas areni u Donjecku.

Selektor Španije Visente del Boske je odlučio da u polufinalu protiv Portugala u špicu počne Alvaro Negredo.

Sastav "furije" izgleda ovako: Kasiljas, Arbeloa, Ramos, Pike, Đordi Alba, Buskets, Ćabi Alonso, Ćavi, Inijesta, Silva i Negredo.

Paolo Bento je odlučio da se Portugal počne sa sljedećih 11: Rui Patrisio, Pereira, Pepe, Bruno Alveš, Koentrao, Veloso, Meireleš, Mutinjo, Nani, Ronaldo i Almeida.