Spektakl na "Eland roudu": Lidsu malo tri gola prednosti, Kardif sa igračem manje odnio bod iz Jorkšira

1979 pregleda 0 komentar(a)
Bamford proslavlja pogodak, Foto: Twitter.com/LUFC
Ažurirano: 14.12.2019. 18:17h

Spektakularan meč viđen je danas na "Eland roudu" u 22. kolu Čempionšipa - fudbaleri Lidsa vodili su protiv Kardifa 3:0, imali igrača više, a na kraju su ostali bez pobjede - 3:3.

Nakon 10 minuta "paunovi" su vodili 2:0, a strijelci su bili Kosta i Bamford. Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Bamford još jednim golom u 52. minutu donio ubjedljivu prednost Bijelsinom timu.

Tada su gosti krenuli na sve ili ništa. Prvo je Tomlin u 60. minutu zatresao mrežu Kasilje, da bi na 3:2 smanjio Morison u 82. minutu. Isti igrač je četiri minuta nakon gola dobio crveni karton i djelovalo je da je pobjednik poznat. Međutim u 88. minutu Glacel je iskoristio maestralno proigravanje Tomlina, izjednačio rezultat i šokirao domaće igrače i navijače.

Lids je prekinuo niz od sedam vezanih trijumfa i nalazi se na drugom mjestu sa 47 bodova, dva manje od VBA.

Trećeplasirana ekipa u Čempionšipu je Preston. Tim Aleksa Nila opravdao je ulogu favorita i na svom stadionu bio bolji od Lutona - 2:1. Strijelci za domaće bili su Galager i Stokli, dok je gol za goste postigao Kolins.

Fulam je u lošoj formi. "Kolibari" su danas upisali treći vezani poraz i skliznuli na šesto mjesto. Ovog puta bolji od ekipe iz Londona bio je Brentford, zahvaljujući golu Mbeuma.

Notingem forest je ubjedljivo na "Siti graundu" poražen od Šefild venzdeja (0:4), dok je Svonsi na svom "Libertiju" bio bolji od Midlzbroa (3:1).

Rezultati:

Birmingem - VBA 2:3 (Jutkievič 3, Din 47 - Diangana 10, Ostin 73, 81.)

Barnsli - KPR 5:3 (Čaplin 7, 18, 52, Vudro 60, Dijabi 82. - Amos 12, 54, Čer 90+4)

Brentford - Fulam 1:0 (Mbeumo 22.)

Bristol siti - Blekburn 0:2 (Džonson 2, Armstrong 77.)

Derbi - Milvol 0:1 (Bredšo 25.)

Lids - Kardif 3:3 (Kosta 6, Bamford 8, 52. - Tomlin 60, Morison 82, Galcel 87.)

Notingem forest - Šefild venzdej 0:4 (Rodes 9, 13, 37, Flečer 45+3)

Preston - Luton 2:1 (Galager 5, Stokli 84. - Kolins 43.)

Stouk - Reding 0:0

Svonsi - Midlzbro 3:1 (Aju 22, 71, Saridž 73. - Tavernije 59.)

Vigan - Hadersfild 1:1 (Vajndes 43. - Grant 70.)