1052 pregleda 0 komentar(a)
Pjer Emerik Obamejang je donio bod Arsenalu, Foto: Reuters, Reuters
Ažurirano: 01.09.2019. 19:31h

Arsenal i Totenhem su još jednom pokazali da je derbi sjevernog Londona jedan od spektakularnijih u Premijer ligi.

Na "Emirejtsu" je bilo svega, na kraju bez pobjednika - završeno je 2:2, iako su Sparsi u 40. minutu imali dva gola prednosti.

Kristijan Eriksen, pa Hari Kejn iz penala kaznili su lošu defanzivu "tobdžija", a onda je Aleksandr Lakazet u finišu prvog dijela smanjio i najavio žestoku borbu u nastavku.

I bilo je tako. Šanse su se ređale na obje strane, prije nego je Pjer-Emerik Obamejang majstorski matirao Iga Ljorisa nakon centaršuta Matea Genduzija.

Od tog 71. minuta Arsenal je letio po terenu, tražio pogodak za totalni preokret, jedan mu je opravdano i poništen...

Ipak, pobjednika nije bilo, pa je Totenhem propustio šansu da slavi u gostima protiv Arsenala tek drugi put u posljednjih 27 utakmica.