Spektakl u Hamburgu pripao Holandiji, moćna Hrvatska, Slovenci iznenadili Poljake

8018 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Holandije, Foto: WOLFGANG RATTAY

Spektakl u Hamburgu i velika pobjeda Holandije u vječitom derbiju nad Njemačkom 3:2.

Njemci su vodili 1:0, golom Gnabrija, izjednačio je De Jong, a preokret režirao Tah autogolom.

"Elf" se u igru vratio preko Krosa iz penala, da bi mladi napadač PSV-a Malen u 79. i Vajnaldum u 91. minutu ovjerili trijumf Holandije, koja se revanširala Njemačkoj za poraz kod kuće 3:2.

Lider grupe C je Sjeverna Irska sa sve četiri pobjede, ali nije igrala ni sa Njemačkom, ni sa Holandijom.

Hrvatska se, nakon poraza od Mađarske, uozbiljila, pa je u potencijalno opasnom meču deklasirala Slovačku u gostima 4:0.

Nikola Vlašić je načeo domaćina u prvom poluvremenu, u nastavku su pogodili Ivan Perišić, Bruno Petković i Dejan Lovren.

Hrvatska i Mađarska imaju po tri pobjede i poraz u grupi E.

Sjajan rezultat ostvarila je Slovenija koja je na svom terenu savladala Poljsku 2:0, golovima Strune i Šporara.

Poljaci su doživjeli prvi poraz, Slovenci su nakon mlakog starta opet u igri za drugo mjesto.