Spektakl u Sevilji, Eibar zaustavio Alaves

Nilkola Vukčević je zbog povrede propustio utakmicu Levantea na gostovanju Viljarealu
Eibar - Alaves, Foto: Twitter
Ažurirano: 04.11.2018. 22:05h

Spektakularan meč zatvorio je današnji dan u Primeri. Betis je u Sevilji vodio 2:0 u drugom poluvremenu, ali je onda u finišu morao da spasava bod od razigrane Selte. Domaćinu je bod sačuvao Kanales u 87. minutu, pošto su gosti preokrenuli do 63. do 84. minuta.

Najprijatnije iznenađenje Primere je stalo u malom baskijskom derbiju - Alaves je poražen na gostovanju Eibaru sa 2:1.

Meč na „Ipurui“ je bio neobičan, a čak tri puta je na djelu bio VAR.

Prvi u 4. minutu, kada je nakon pregleda snimka priznat gol napadača veziste gostiju Manua Garsije.

Dvadeset minuta kasnije, arbitar Ignasio Iglesijas je pokazao direktan crveni karton štoperu Alavesa Ruubenu Duarteu.

Eibar je napadao sa igračem više, Iglesijas nakon pregleda snimka nije dosudio penal nakon duela u šesnaestercu gostiju, da bi u 62. minutu poslije asistencije iz VAR sobe isključio krilo domaćih Pabla de Blasisa zbog preoštrog starta.

Ono što nije mogao sa 11 igrača, Eibar je uradio sa desetoricom - Hoan Hordan je izjednačio sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca u 69. minutu, a za potpuni preokret se pobrinuo Pape Diop na početku sudijske nadoknade.

Alaves je ostao na diobi 2. mjesta sa Atletiko Madridom sa 20 bodova, četiri manje od vodeće Barselone.

Viljareal nije uspio da savalda Levante, u kojem zbog povrede nije bilo našeg reprezentatiovca Nikole Vukčevića.