Srbija nadmoćna u Kišinjevu, Italija i Španija nastavile velike serije

Drugo kolo kvalifiakcija za Mundijal: Moldavija - Srbija 0:3, Italija - Španija 1:1, Kosovo - Hrvatska 0:6, Austrija - Vels 2:2
4 komentar(a)
Moldavija Srbija, Foto: Starsport
Ažurirano: 06.10.2016. 20:57h

Znali su da se okliznu u takmičarskim mečevima sa Kazahstanom, Estonijom, Litvanijom, Jermenijom...

Zbog toga su reprezentativci Srbije strijepili od gostovanja Moldaviji, ali nisu imali razloga za to – u Kišinjevu, pokisli su domaćini.

"Orlovi" su nastavili trend obećavajućih izdanja, upisavši, nakon uvodnog remija sa Republikom Irskom, prvi trijumf u kvalifikacijama za Mundijal – 3:0.

Sve je bilo gotovo u prvih 37 minuta, u kojima su gosti iskoristili svoje adute – brzinu Tadića i strijelca Kostića u kontri (19) i skok igru kapitena Ivanovića nakon prekida (37).

U nastavku, dvostruki asistent Tadić je nakon dodavanja Kataija zaključao meč.

Dovoljno za diobu prvog mjesta u grupi D sa Austrijom, Velsom i Republikom Irskom.

Velšani su dva puta vodili u Beču, ali je Arnautović zadržao bod domaćinu.

Ircima je u susretu sa Gruzijom bio dovoljan gol Kolmana u 56. minutu.

Dugo očekivani debi reprezentacije Kosova u ulozi domaćina u Skadru, rezultatski je bio nezanimljiv – Hrvatska je het trikom Mandžukića već do 35. minuta ugasila duel.

Do četvrtka veče, Italija je nanizala 51 meč u kvalifikacijama za velika takmičenja bez poraza, dok Španija nije izgubila 54 utakmice u kvalifikacijama za Mundijal.

U Torinu, obje serije su nastavljene, iako je djelovalo da će nizu "azura" doći kraj, kada je u 55. minutu Bufon bespotrebno istrčao i promašio loptu, poklanjajući gol Vitolu.

Domaćima je bod donio De Rosi sa bijele tačke u 82. minutu. Prethodno, pitanje je da li je bilo kontakta Ramosa i Edera u šesnaestercu.

Tako je u grupi sa dva bivša svjetska prvaka na prvom mjestu Albanija, koja je rutinski savladala Lihtenštajn u Vaduzu.

Junaci večeri su nepokolebljivi Islanđani, koji su u Rejkjaviku u 90. minutu gubili od Finske 2:1, uz promašen penal, ali su preokrenuli pogocima Finbogasona i Sigurdsona.