Suares ujedao i pogađao protiv Čelzija

Bio je to definitivno dan bivšeg napadača Ajaksa, pa je pogotkom u sudijskoj nadoknadi spriječio "plavce" da preuzmu treće mjesto na tabeli Premijer lige
Ažurirano: 21.04.2013. 17:48h

Luis Suares je bio u glavnoj ulozi u derbiju između Liverpula i Čelzija, i opet su navijači u Engleskoj mogli da vide dva lica fudbalskog majstora koji ne može da kontroliše problematični temperament.

Na kraju, okršaj na "Enfildu" je završen bez pobjednika (2:2) zahvaljujući Urugvajcu koji je u 97. minutu glavom pogodio poslije fantastičnog centaršuta Danijela Staridža.

Suares je odavno omražena ličnost na Ostrvu zbog nesportskog ponašanja, a protiv Čelzija je samo potvrdio koliko je prgav kada je u jednom duelu čak i ujeo za ruku Baneta Ivanovića.

Čelzi je dva puta vodio u gradu Bitlsa - prvo je pogodio Oskar (poravnao Staridž poslije sjajnog dodavanja Suaresa), a zatim i Eden Azar iz penala.

I taj jedanaesterac je skrivio Suares, nakon što je igrao rukom poslije kornera.

Bio je to definitivno dan bivšeg napadača Ajaksa, pa je pogotkom u sudijskoj nadoknadi spriječio „plavce” da preuzmu 3. mjesto na tabeli Premijer lige.

"Ne znam zašto se meč igrao skoro 97 minuta. Nebitno je sada, ne možemo ništa da promijenimo, jer bi sudija mogao da nađe 20 razloga zašto je dao toliku nadoknadu", rekao je Rafael Benites koji je dočekan ovacijama na „Enfildu”.

Španac je dodao da nije vidio šta je uradio Suares, a njegov kolega Brendan Rodžers izgleda nije ni htio da vidi.

"Želim da pričam samo o fudbalu. Srećan sam zbog boda", kazao je Rodžers.

Rednap: Ima ludački gen...

Suaresovo maltretiranje protivnika su osudile i legende Liverpula, prvi u redu Grem Sunes, potom i bivši fudbaler Džejmi Rednap.

"Ovo je sramota! Učinio je da je Liverpul na lošem glasu i biće mu jako teško da opstane u Engleskoj", istakao je Sunes.

Rednap je bio jednako kritičan prema Suaresu u novembru 2010. je, dok je igrao za Ajaks, ugrizao za rame igrača PSV-a Otmana Bakala i zaradio devet mečeva kazne.

Suares je tada i dobio nadimak od holandskih medija "Ajaksov kanibal"

"Momak ima taj ludački gen u sebi. Ne postoji način da odbranite ovo što je uradio Ivanoviću", nije štedio riječi sin poznatog menadžera Harija Rednapa.

Ima i onih koji brane Suaresa, poput kapitena Liverpula Stivena Džerarda.

"On je najbolji napadač u Premijer ligi ove sezone, odmah je iza Lionela Mesija i Kristijana Ronalda".

Paklenih osam minuta Sparsa

Totenhem je za samo osam minuta počistio Mančester siti (3:1), iako su "građani" vodili od 5. minuta kada je pogodio Samir Nasri.

Furiozna igra Sparsa od 75. do 82. minuta bila je dovoljna da šampion padne u Londonu.

Prvo Klint Dempsi, nakon magične asistencije Gareta Bejla spoljnjim dijelom kopačke, potom Džermejn Defo i na kraju i sam Velšanin riješili su derbi na "Vajt Hart lejnu".

"Moj tim ima taj ratnički duh i nikada ne odustaje. Siguran sam da ćemo svakom meču do kraja pristupiti ovako i šanse za pobjedu su nam velike", istakao je menadžer Totenhema Andre Viljaš-Boaš.

Liverpul - Čelzi 2:2 (Staridž 52, Suares 90+7 - Oskar 26, Azar (penal) 57)

Totenhem - Mančester siti 3:1 (Dempsi 75, Defo 79, Bejl 82 - Nasri 5)