Sudija ih spriječio da povedu, a onda je Ludogorec pokazao klasu - Vijesti.me
KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: NOVI PORAZ MLADOSTI

Sudija ih spriječio da povedu, a onda je Ludogorec pokazao klasu

Ludogorec se razigrao pod Goricom (3:0) tek pošto je Mladosti poništen regularan gol, zbog nepostojećeg ofsajda kod rezultata 0:0.

Mladost - Ludogorec
Mladost - Ludogorec (Foto: Filip Roganović)

Mladost je eliminisana sa evropske scene još ubjedljivijim porazom od Ludogoreca nego  prošle sedmice u Razgradu  - iako je, barem je tako izgledalo u prvih pola sata revanša - pružila Bugarima dosta jači otpor nego u prvoj utakmici.

Na kraju, ni to nije bilo dovoljno - 3:0 za Ludogorec u revanšu, 5:0 u ukupnom skoru, za prolaz bugarskih Brazilaca u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Momci Nikole Rakojevića mnogo odlučnije su ušli u meč nego prošle sedmice u Bugarskoj, sa željom da ne budu samo nijemi posmatrači.

U vrlo dinamičnih pola sata pod Goricom Mladost je mogla da povede, a nije bila ni miljenik sudijske trojke iz Holandije.

Više nego diskutabilan faul Vlaisavljevića nad Plastunom dosudio je sudija De Bekel u 21. minutu, spriječivši Podgoričane da povedu iz čiste šanse.

U 34. minutu, takođe pod sumnjivim okolnostima poništen je gol Kopitovića glavom, jer je Raičević navodno iz ofsajda smetao golmanu. TV snimak otkriva da nije bio ofsajd...

Mladost
Mladost(Foto: Filip Roganović)

Ipak, podatak da je za sve to vrijeme „dobre igre” Mladosti Ludogorec promašio penal, propustio čist zicer, a na kraju, u 39. minutu, postigao i gol, govori o razlici u kvalitetu između crnogorskog i bugarskog prvaka.

Brazilac Saša imao je prvu veliku šansu za Ludogorec u 8. minutu, ali je prebacio gol, da bi golman Mladosti Ljuljanović u 23. minutu odbranio penal Mociju, dosuđen nakon faula Lakića nad Marselinjom.

Mnogo veću individualnu klasu gosti su prvi put materijalizovali u 39. minutu, kada je holandski napadač Lukoki sjajnom parabolomsa ivice šesnaesterca riješio sve dileme, ako ih je uopšte i bilo...

Gol u mreži značajno je smanjio početnički entuzijazam fudbalera Mladosti, pa je razlika u klasi u nastavku mogla da dođe do još većeg izražaja.

Vanderson, još jedan Brazilac, u 48. minutu se sam provukao između četvorice defanzivaca Mladosti i lagano pogodio za 0:2, da bi tačku stavio Lukoki, trećim golom protiv Mladosti u ovom dvomeču.

Bugari se spremaju za Zvezdu, Mladost se okreće domaćem šampionatu.

MLADOST - LUDOGOREC 0:3

Podgorica - Stadion pod Goricom. Gledalaca: 4.000. Sudija: Pol van Bekel (Holandija). Strijelci: Lukoki u 39. i 64. i Vanderson u 48. minutu. Žuti kartoni: Lakić, Raičević, Đurišić, Lazarević (Mladost).

Mladost: Ljuljanović, Đurišić, Lakić, Kopitović, Igumanović (60. Petrović), Bukorac, Raičević (83. Petričević), Lazarević (75. Stijepović), Burzanović, Novović, Vlaisavljević.

Ludogorec: Stojanov, Natanel, Saša (84. Abel), Moci, Plastun, Minev, Djakov, Kafu, Marselinjo (76. Prepelica), Vanderson (65. Kešeru), Lukoki.