Sutjeska nije ispala od bilo koga: Linfild u nadoknadi ostao bez plus dva

Irci vodili 3:1 poritv Karabaga do 93. minutu, kada je Magaj Gej iz penala postavio konačnih 3:2
6180 pregleda 10 komentar(a)
Slavlje fudbalera Linfilda na meču sa Sutjeskom

Kada je Sutjeska u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope ispala od Linfilda, u Crnoj Gori je to shvaćeno kao nacionalna sramota.

Ali, poluamateri iz Sjeverne Irske su pokazali da znaju da igraju fudbal i večeras u Belfastu savladali Karabag 3:2! Moglo je da bude i ubjedljivije, ali je Magaj Gej u 93. minutu iskoristio penal za goste.

Azerbejdžanci su poveli golom Marokanca Fejsala Rerasa u 15. minutu i činilo se da će opravdati ulogu apsolutnog favorita, a onda su domaći zaplesali.

Karabag je držao loptu, napadao, ali je domaći tim davao golove - na asistencije Endrjua Mičela su pogađali Mark Staford u 40. i Šejn Lejveri u prvom minutu nadokdnade prvog poluvremena.

I to nije bilo sve, jer je Lejveri u 75. minutu još jednom savladao Vagnera i donio veliki kapital simpatičnoj ekipi iz Irske.

Mislilo se da je to kraj, ali je skupi tim iz Azerbejdžana ipak izbjegao potpunu bruku...