Španija sigurna protiv Izraela, Italija bolja od Albanije u 1000. meču Điđija Bufona
56 pregleda 0 komentar(a)
Srbija Gruzija, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.03.2017. 21:55h

Utakmicama petog kola u grupama D, G i I nastavljene su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2018. godine.

Reprezentacija Srbije savladala je, nakon preokreta, selekciju Gruzije 3:1.

Počelo je loše za tim Slavoljuba Muslina, domaćin je u šestom minutu poveo golom Kačarave, nakon velike greške Kolarova, koji je kratko vratio loptu golmanu Stojkoviću.

Stojković je u prvom poluvremenu spasao Srbiju, zaustavivši nekoliko opasnih pokušaja domaćih igrača.

Gosti su se u posljednjem minutu prvog dijela izvukli iz nokdauna, kada je u šesnaestercu Gruzije oboren Kostić, a Dušan Tadić iz penala izjednačio.

I u nastavku su Gruzijci bili opasni, imali bolje šanse, ali je Aleksandar Mitrović lijepim golom u 64. minutu donio preokret.

Asistirao mu je Tadić.

Važne bodove Srbiji obezbijedio je Mijat Gaćinović četiri minuta prije kraja.

Грузия - Сербия 1:3. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Srbija i Republika Irska bodovno su poravnate na vrhu grupe D, sa četiri boda više od Austrije i Velsa.

Irci su igrali bez golova sa Velsom, koji je posljednjih 15 minuta imao igrača manje.

Španija i Italija nastavljaju trku u grupi G.

Španci su lako izašli na kraj sa Izraelom 4:1.

Испания - Израиль 4:1. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Italija bila bolja od Albanije, u jubilarnom 1000. meču Điđija Bufona u seniorskoj karijeri.

Meč je bio na ivici prekida u 58. minutu, kada su sa tribine na kojoj su bili gostujući navijači na teren uletjele petarde i baklje.

Slovenački sudija Vinčić odveo je igrače u svlačionicu, ali je posije desetak minuta meč nastavljen i završen.

Hrvatska je golom Nikole Kalinića savladala Ukrajinu i učvrstila se na vrhu grupe I, sa tri boda više od Islanda, koji je uz dosta sreće izvukao pobjedu u Skadru, nad selekcijom Kosova 2:1.