Mesi je u igru ušao u 64. minutu kod rezultata 1:1
2265 pregleda 3 komentar(a)
Leo Mesi, Foto: ALBERT GEA
Ažurirano: 20.01.2019. 23:01h

Barselona je pokušala da na "Nou kampu" savlada Leganes bez najboljeg igrača.

I kada je Osman Dembele nastavio sjajnu golgetersku seriju u 33. minutu, činilo se da će se ispuniti plan trenera Ernmesta Valverdea da odmori Lea Mesija.

No, kada je Leganes odgovorio izjednačenjem - golom Brajtvajta u 57. minutu, druge nije bilo. Mesi je ustao sa klupe da se zagrijava. Epilog, sigurna pobjeda Barse od 3:1, a Argentinac je učestvovao kod drugog gola - Luis Suares je bio najbrži na odbijenu loptu nakon šuta Mesija u 71. da bi u drugom minutu nadoknade Mesi postavio konačan rezultat.

Barsa je tako zadržala vođstvo sa pet bodova više od prvog pratioca, Atletiko Madrida.

Važan bod u derbiju začelja uzeo je u Viljarealu Bilbao (1:1), što je šesta utakmica Baskijaca bez poraza. Atletik je sada na tri boda od zone ispadanja.

Rajo je kuići remizirao sa Sosijedadom (2:2), Levante je kući dobio Valjadoilid (2:0), a Betis u nadoknadi iščupao trijumf nad Đironom (3:2).