Tijesne pobjede Atletiko Madrida i Valensije

Atletiko Madrid je večeras pobijedio Seltu sa 1:0, dok je Valensija savladala Hetafe sa 4:2, u utakmicama 17. kola španske Primere.
Atletiko Madrid, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.12.2012. 23:17h

Madriđani su teže nego što se očekivalo slomili otpor gostiju iz Viga i pobjedom okončali 2012. godinu.

Poraz iz prošlog kola od Barselone, očigledno, ostavio je traga na izabranike trenera Dijega Simeonea, koji večeras nisu briljirali. Domaćin je ipak uspio da osvoji sva tri boda sjajnim golom Adrijana Lopeza u 77. minutu.

Posljednjih pet minua Atletiko je imao igrača manje, pošto je Žoao Miranda dobio drugu javnu opomenu.

Valensija je protiv Hetafea prekinula seriju loših rezultata u posljednje vrijeme, dok su gosti doživjeli sedmi prvenstveni poraz.

Domaćin je već u prvom minutu poveo preko Roberta Soldada, a nekoliko trenutaka kasnije Žonas je udvostručio prednost.

Hetafe se nije predava, golovima Vaskeza i Aleksisa uspio je da utakmicu uvedu u neizvjesnu završnicu, ali je sve dileme oko pobjednika riješio Nelson Valdez u 93. minutu.

Rezultati:

Valensija - Hetafe 4:2 (Soldado 1, Žonas 7, Kosta 30, Valdez 90+3 - Vaskez 13, Aleksis 59)

Atletiko Madrid - Selta 1:0 (Adrijan 77)