To je Bajern - od ponora do četvrtfinala

Plasman u četvrtfinale izborili su Barselona, Atletiko, Mančester siti, Real, Volfsburg, Benfika i Pari sen Žermen
70 pregleda 0 komentar(a)
Bajern, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.03.2016. 22:36h

Fudbaleri Bajerna na maestralan način plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

U stilu tradicionalnih njemačkih fudbalskih vrijednosti, Bajern se digao iz ponora.

Gubio je od Juventusa 2:0, do produžetaka došao u 90. minutu, a onda u 120 sekundi, "blickrigom" u režiji Tijaga i Komana, stigao do četvrtfinala.

Barselona je i drugo put savladala Arsenal - 3:1 na Nou kampu, nakon 2:0 u Londonu.

Novi golovi Mesija, Nejmara i Suaresa.

Tok mečeva

Mogao je Juventus da vrati neizvjesnost - sjajnu šansu imao je Mandžukić, koji je glavom sa peterca tukao pravo u Nojera.

Ali, Juventus može da žali za prethodnim prilikama, u trenucima kada je vodio 2:0. Nisu ih iskoristili Kvadrado i Morata. Kazna je bila surova i bolna.

Trese se Alijanc arena, Bajern se digao iz ponora i došao na korak od četvrtfinala.

Golovi Gvardiolinih džokera. Tijago preokrenuo, Koman, bivši igrač Juventusa, završio posao.

110. minut - Kingsli Koman riješio meč - za dva minuta, Bajern postigao dva gola.

108. minut - nije Bajern klasična njemačka ekipa, ne vodi je njemački trener, ali to je njemački brend. Od 0:2 do 2:2 u 90. minutu, a onda i do vođstva. Tijago Alkantara savladao je Bufona za 3:2.

Gvardiola je uveo Tijaga Alkantaru, izašao je Riberi.

Bajern dozirano napada u produžecima, ne smiju Bavarci da ostave mnogo prostora gostima.

Nevjerovatnih 180 minuta odigrali su Bajern i Juventus.

U Torinu, Bajern je ispustio vođstvo 2:0, u Minhenu je to uradio Juventus.

Barselona savladala Arsenal 3:1, članovi trija MSN pogodili po jednom. Šestu sezonu zaredom Arsenal nastup u Ligi šampiona završava u osmini finala.

90. minut - Bajern se digao iz ponora - Vidal je centrirao, a Tomas Miler glavom pogodio - 2:2. Njegov 35. gol u Ligi šampiona. Kakva reakcija Bajerna, ali koliko su samo šansi imali igrači Juventusa da riješe meč.

88. minut - Barselona završila posao. Upisao se i Mesi za 3:1.

Sve manje vremena za Bajern, ne sluti na preokret. Da li će Gvardiola u osmini finala posljednji put voditi Bavarce u Ligi šampiona?

Arsenal nije bezopasan na Nou kampu - dvije sjajne odbrane Ter Štegena, prva nakon puta Žirua, zatim i nakon slobodnjaka Aleksisa Sančesa.

Bajernu je potreban gol za produžetke, dva za prolaz. Bavarci pokušavaju da naprave pritisak, ali Juve ne paniči.

73. minut - nada za Bajern. Daglas Kosta je centrirao, a Robert Levandovski smjestio loptu pod prečku.

Engleska legenda i gospodin u kopačkama Gari Lineker fasciniran je igrom Barselone. Nije jedini...

67. minut - umalo novo izjednačenje na Nou kampu. Velbek nije imao sreće. Pogodio je prečku.

65. minut - vodi Barselona. Luis Suares za 2:1. Spektakularan gol Urugvajca - volej u gornji lijevi ugao. Briljantno.

Ostalo je da se upiše i Mesi, pa da pakleni trio MSN obavi zadatak.

Još jedna ofanzivna izmjena Gvardiole - ušao je Kingsli Koman, koji je u Bajern došao upravo iz Juventusa.

57. minut - kakav je majstor Alvaro Morata. Još jedan fenomenalan prodor Španca, stvorio poziciju za šut, a Alaba zakačio loptu, dovoljno da ode preko gola.

56. minut - odlična odbrana Ospine, koji dobro mijenja Čeha - Kolumbijac zaustavio šut Mesija.

55. minut - mnogo individualnih grešaka prave igrači Bajerna. Alaba je poklonio loptu Morati, koji nije imao snage da ozbiljnije ugrozi Nojera.

51. minut - Arsenal izjednačio na Nou kampu - mladi Egipćanin Elneni savladao Ter Štegena, efektnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Njegov prvi gol u dresu Arsenala, prvijenac i u Ligi šampiona, naravno.

Gvardiola je reagovao na poluvremenu. Izašao je Benatija, ušao Bernat - Bajern u nastavku sa samo jednim klasičnim defanzivcem, mladim Kimikom.

Juventus bi mogao to brutalno da kazni.

Veliko iznenađenje je na pomolu u Minhenu. Juventus vodi protiv Bajerna 2:0.

Italijanski šampion kontrama razbio njemačkog. Kvadrado, strijelac drugog gola, imao je zicer i za 3:0.

Bajern nikad slabiji i nemoćniji u napadu.

Na Nou kampu, Barsa vodi 1:0, igra koliko je dovoljno i potrebno da Arsenalu ne ostavi ni promil šansi za preokret.

44. minut - Juventus je mogao da riješi sve - još jedna sjajna kontra, povukao je Pogba po lijevoj strani, pronašao Kvadrada na drugoj stativi - šut Kolumbijca iz neposredne blizine završio je na okviru gola.

42. minut - prva velika šansa za Bajern. Vidal je nekako provukao loptu do Milera, koji je uspio da je iskontroliše, ali je njegov udarac iz srca šesnaesterca odbranio Bufon.

38. minut - velika šansa za Arsenal. Egipćanin Elneni je mogao bolje da šutira, njegov pokušaj je izblokiran.

Ne smanjuje se podrška igračima Bajerna, ali Juve ima podršku iz daleka - Andrea Pirlo gleda kako njegovi bivši saigrači čine čudo u Minhenu.

28. minut - šou Juventusa u Minhenu. Majstorija Alvara Morate, koji je nanizao nekoliko igrača Bajerna, asistirao Huanu Kvadradu, koji je sve začinio majstorijom u šesnaestercu - 0:2.

Oslabljeni Arsenal biće vjerovatno lak plijen za nezadrživu Barsu. U Minhenu, Bajern bez rješenja za odbranu Juventusa.

19. minut - bilo je samo pitanje trenutka. Suares asistent, Nejmar strijelac. Njegov 17. gol u elitnom takmičenju.

Nejmar vrlo aktivan u Ligi šampiona, i pogađa i asistira.

17. minut - šansa za Barselonu. Mesi je šutirao, Ospina izbacio u korner.

Sjajni dani za Pola Pogbu - prekjuče je potpisao ugovor sa "Adidasom" za 40 miliona eura, juče je napunio 23 godine, danas postigao gol protiv Bajerna.

5. minut - šok u Minhenu. Nesporazum Alabe i Nojera, lopta je došla do Pogbe, koji je pogodio praznu mrežu. Juve vodi.

3. minut - Arsenal je pokušao da ugrozi gol Barse. Šut Velbeka je izblokiran, a odbrana Barse spriječila opasnost iz kornera.

2. minut - prva lopta u šesnaestercu Juventusa, ali Vidal nije iskontrolisao sjajno dodavanje Daglasa Koste.

Počeli su mečevi u Minhenu i Barseloni.

Večeras će se kompletirati spisak učesnika osmine finala Lige šampiona.

Dva derbija ostavljena su za kraj prve nokaut runde, s tim da je jedan dvomeč praktično odlučen.

Barselona ima velikih 2:0 protiv Arsenala uoči revanša na „Nou kampu“ – odnos snaga je takav da bi bila senzacija da Katalonci ne ovjere prolaz, a statistika govori da nijedan tim u istoriji elitnog takmičenja u gostima nije nadoknadio dva gola zaostatka.

Barselona je, uz to, bez poraza na 37 posljednjih mečeva - da li uopšte neko misli da Arsenal može prekinuti taj niz.

Barselona u najjačem sastavu, Arsenal bez Žirua i Ramsija. Prvi start u Ligi šampiona za talentovanog Aleksa Ivobija.

Barselona: Ter Štegen, Alba, Matje, Maskerano, Alveš, Buskets, Iniesta, Rakitić, Mesi, Suares, Nejmar.

Arsenal: Ospina, Beljerin, Kosčielni, Gabriel, Monreal, Flamini, Elneni, Ivobi, Ozil, Sančes, Velbek.

Drugi četvrtfinalni par je mnogo zanimljiviji, jer Bajern u Torinu nije sačuvao dva gola prednosti, već je hrabri Juventus izborio remi 2:2 i sa nadom doputovao u Minhen.

Bajern je dobio posljednjih devet mečeva na domaćem terenu u Ligi šampiona, uz gol-razliku 36:4.

Biće Juve, dakle, na velikom testu, još većem nego u prvom meču, a biće vjerovatno potrebna i dobra partija slavljenika Bufona da bi italijanski šampion iznenadio njemačkog.

Bajern: Nojer, Benatija, Kimik, Alaba, Alonso, Lam, Vidal, Riberi, Kosta, Miler, Levandowski.

Juventus: Bufon, Aleks Sandro, Barzalji, Bonući, Lihtštajner, Evra, Kedira, Pogba, Ernanes, Morata, Kuadrado.

Bufon večeras igra 90. utakmicu u Ligi šampiona, oboriće klupski rekord koji je držao Alesandro del Pjero.