To je šampion Engleske - Lester i Vardi demolirali Gvardiolin Siti

Arsenal savladao Stouk i ima isti broj bodova kao Čelsi, koji u nedjelju igra sa Vest Bromom. Na šest mečeva postignuto čak 29 golova
1 komentar(a)
Vardi, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.12.2016. 19:36h

Lester je šampion Engleske i to nije mala stvar.

"Lisice" su podsjetile šta znači biti zvanično najbolji tim u najjačoj ligi na svijetu, deklasiravši Mančester siti 4:2.

Rezultat i ne pokazuje realan odnos snaga, jer su gosti oba gola postigli u posljednjih 10 minuta.

Serije od pet mečeva bez pobjede dovela je tim Klaudija Ranijerija na dno tabele, u opasnu zonu, a odgovor je bio žestok.

Siti je bukvalno pregažen na "King Pauer" stadionu, već nakon 20 minuta bilo je 3:0...

I Džejmi Vardi imao je veliki "kambek" u golgetersku formu.

Napadač koji je činio čuda u šampionskoj sezoni het-trikom je doveo navijače u delirijum, a Gvardiolu ostavio da se ozbiljno zapita - šta se događa sa njegovim timom, koji je doživio drugi uzastopni poraz, pa bi od sjutra mogao da ima čak sedam bodova manje od Čelsija.

Лестер - Манчестер Сити 4:2. Обзор матча. Английская Премьер-лига 2016/2017. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

To je, inače, prvi Vardijev het-trik u Premijer ligi, a posljednji put tri gola je postigao dok je nosio dres Flitvuda, 2012. godine.

Sa šest golova u Lesteru uokvirena je istorijska noć Premijer lige - nikad u istoriji ovog takmičenja na prvih šest utakmica nije postignuto ovoliko golova, bilo ih je čak 29.

U popodbenom programu, Arsenal je strahovao u prvom poluvremenu protiv Stouka, koji je poveo golom Ćarlija Adama iz penala u 29. minutu.

Volkot je, međutim, u finišu poluvremena donio mir “tobdžijama”, koje su u drugih 45 minuta bez problema stigli do nove pobjede, golovima Ozila i Ivobija, te bar do sjutra preuzele vrh tabele.

Imaju isti broj bodova kao Čelsi, koji u nedjelju igra sa Vest Bromom.

Арсенал - Сток Сити 3:1. Обзор матча. Англия. Премьер-лига 2016/17. 15 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Najuzbudljiviji meč odigran je u jedinom remiju, u duelu između Hala i Kristal Palasa.

Domaćin je vodio 1:0, gosti preokrenuli na 2:1, da bi “tigrovi” uzvratili na 3:2.

Dramu je zaokružio Kempbel za izjednačenje u 89. minutu.

Халл Сити - Кристал Пэлас 3:3. Обзор матча. АПЛ 2016/17. 15 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Lester – Mančester siti 4:2

Vardi 3, 20, 78, King 5. - Kolarov 82, Nolito 90.

Arsenal – Stouk 3:1

Volkot 42, Ozil 50, Ivobi 75. - Adam 29. (penal)

Barnli – Bornmut 3:2

Hendrik 13, Vord 16, Bojd 75. - Afobe 45+2, Danijels 90+1.

Hal – Kristal Palas 3:3

Snodgras 27. (penal), Diomande 72, Livermor 74. – Benteke 52. (penal), Zaha 70, Kempbel 89.

Svonsi – Sanderlend 3:0