Togo u četvrtfinalu

Adebajor, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.01.2013. 19:45h

Selekcija Toga posljednji je četvrtfinalista Kupa Afričkih nacija, uz Obalu Slonovače koja je to pravo iz grupe D izborila već nakon 2. kola.

Odlučujući duel Toga i Tunisa u Nelsprutu obilovao je uzbuđenjima. Nakon 1:1 u prvom poluvremenu Tunižanima je za plasman dalje trebao još jedan gol i pobjeda. "Orlovi iz Kartagine" dobili su zlatnu šansu u 78. minutu, ali je Kaled Mueli, vezista domaće Esperance, promašio penal koji je realizovao u 78. minutu.

Togo je tako izborio željeni bod, a obračun predstavnika crne i arapske Afrike završio se velikim slavljem Adebajora i društva.

I u drugom meču grupe D dosuđena su dva penala, realizacija je takođe bila polovična - otpisani Alžirci pogodili su jednom iz dva pokušaja za remi u nebitnom meču protiv Obale Slonovače (2:2).

Izabranici Vahida Halilhodžića, koji su poraženi u prva dva kola, vodili su 2:0 u drugom poluvremenu, ali su "slonovi" izjednačili za samo tri minuta i pokazali zašto su glavni favoriti za titulu.

Rival Obale Slonovače u četvrtfinalu biće Nigerija, dok će Togo igrati sa Burkinom Faso.