Totenhem preokretom do 1/8 finala FA kupa: Moura i Son slomili Sautempton

Sautempton vodio na Hotspur areni, Totenhem preokrenuo u posljednjih 12 minuta (3:2)
1113 pregleda 0 komentar(a)
Lukas Moura je postigao lijep gol za 2:2, Foto: Kirsty Wigglesworth
Ažurirano: 05.02.2020. 22:56h

Totenhem je posljednji obezbijedio vizu za osminu finala FA kupa - Murinjov tim savladao je Sautempton (3:2), kasnim preokretom na Hotspur areni.

Domaći su vodili (autogol Stivensa u 13. minutu), gosti preokrenuli preko Longa u 34. i Ingsa u 72, a onda je Totenhem krenuo u završni juriš.

Lukas Moura je 78. minutu lijepim udarcem sa ivice šesnaesterca izjednačio na 2:2.

Korejac Son je 87. izborio i realizovao penal za konačnih 3:2.

Bio je ovo ponovljeni meč, pošto je prvi, prije 10 dana na "Sent Meriju", završen 1:1.

Totenhem će u narednoj rundi igrati kod kuće protiv Noriča, posljednjeplasiranog tima Premijer lige, i imaće dobru šansu da se plasira u četvrtfinale.

U ostalim parovima osmine finala igraće Šefild vensdi - Mančester siti, Reding - Šefild junajted, Čelsi - Liverpul, VBA - Njukasl, Lester - Birmingem i Derbi - Mančester junajted.