Totenhem slavio na Old Trafordu, Arsenal čuva vrh, rekord Suaresa

65 pregleda 2 komentar(a)
Teo Volkot, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.01.2014. 19:54h

Drugi put uzastopno, Totenhem je "uzeo" mjeru Mančester junajtedu na "Old Trafordu" sa 2:1, u derbi utakmici 20. kola Premijer lige,

Ovim trijumfom londonski tim se učvrstio na šestom mjestu na tabeli i ostao u trci za plasman u Ligu šampiona.

Totenhem je bio bolji rival tokom većeg dijela meča, a poveo je u 34. minutu golom Emanuela Adebajora. Prednost gostiju udvostručio je Kristijan Eriksen u 66. minutu.

Samo minut kasnije Dani Velbek uspio je da smanji zaostatak Junajteda, ali poslije toga mreža Totenhema nije se više zatresla.

Na pobjedu Mančester sitija u gostima protiv Svonsija, ranije popodne, Arsenal je odgovorio trijumfom protiv Kardifa (2:0), kojim su „topdžije“ sačuvale prvo mjesto na tabeli Premijer lige.

Arsenal se mučio sa Kardifom, čiji je otpor slomio tek u finišu. Mrežu gostiju “načeo” je Danac Niklas Bendtner u 88. minutu, a trijumf domaćina potvrdio je Teo Volkot pogotokom u drugom minutu sudijske nadoknade.

Inače, grupa fudbalera londonskog Arsenala, predvođena Lukasom Podolskim, poželela je danas poslije meča teško povrijeđenom Mihaelu Šumaheru uspješan oporavak.

Podolski je na svom profilu na Fejsbuku objavio fotografiju na kojoj nekoliko njegovih saigrača ispod dresova nosi majice sa porukom "Oporavi se brzo, Šumi".

Kardif je 17. na tabeli sa 18 bodova i ima bod manje od Kristal Palasa, koji se nalazi u zoni ispadanja. Utakmici na "Emirejtsu" prisustvovao je i bivši fudbaler Mančester junajteda Ole Gunar Solskjer, za koga mediji spekulišu da će postati novi trener Kardifa.

Mančester siti je bio bolji od Svonsija 3:2, a odlučujući gol za Siti postigao je u 66. minutu srpski internacionalac Aleksandar Kolarov udarcem kao iz topa, za nedostižnih 3:1.

Siti je poveo u 14. minutu, kada je Fernandinjo "iz prve" sa ivice šesnaesterca matirao golmana, a Kolarov je dva minuta kasnije odlično asistirao Negredu koji se spetljao i propustio šansu.

Svonsi je izjednačio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena , kada je Vilfred Boni, poslije odličnog centaršuta Guzmana, glavom zatresao mrežu iako je izgledalo da je bio u ofsajdu...

Siti je krenuo u siloviti napad na početku drugog poluvremena. a Jaja Ture je u 58. minutu, majstorski se zagradivši, sa oko 14 metara iskosa doveo goste u vođstvo od 2:1.

Tada slijedi majstorija Kolarova, koji u 66. minutu jednim "spustom" s lijeve strane stiže na ivicu kaznenog prostora, dodaje sebi loptu na desnu, slabiju nogu i udara kao iz topa - 3:1.

Viklfred Boni smanjuje u nadoknadi na 3:2 briljantnim šutom sa oko 20 metara, ali je za Svonsi bilo suviše kasno za preokret.

U timu nije bilo Stevana Jovetića, koji, očigledno, još nije spreman za povratak na teren, nakon brojnih problema sa povresama u proteklom periodu. Jo-Jo je, podsjećanja radi, odigrao samo tri utakmice za Siti u Premijer ligi ove sezone, od kojih je dvije ušao sa klupe.

Trku za titulu nastavio je i drugi londonski tim, Čelzi, koji je u gostima pobijedio Sautempton sa 3:0 zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu.

Strijelci za tim Žozea Murinja bili su Fernando Tores, Vilijan i Oskar.

Da ne odustuje od borbe za pehar pokazao je i Liverpul koji je kod kuće trijumfovao protiv Hala sa 2:0. Precizni za "crvene" su Danijel Ager i Luis Suaresa , golom iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Suares je tako postigao 20. gol u 15 prvenstvenih utakmica, što je novi rekord Premijer lige. Prije njega, nijedan igrač nije postigao 20 golova u manje odigranih utakmica.

Fudbaler Sanderlenda Kevin Filips postigao je 20 golova, ali u 21 utakmici, u sezoni 2000/2001.

Umro predsjednik VBA

Predsednik engleskog premijerligaša Vest Bromvič Albiona Džon Silk umro je danas u 89. godini poslije kraće bolesti.

"Džon je bio izuzetno ponosan što je bio predsjednik kluba i svoje dužosti je obavljao odgovorno i ozbiljno. Do smrti je prisustvovao utakmicama VBA, a pratio je i meč na Old Trafiordu koji smo u septembru dobili sa 2:1", rekao je prvi čovjek kluba Džeremi Pis.

On je naglasio da je Silk bio "povučen, ali častan čovjek, koji će svima nedostajati".

Hejtinga uskoro u Vest Hemu

Holandski internacionalac i defanzivac Evertona uskoro će zaigrati u Vest Hemu, prenosi današnji BBC.

Trener Vest Hema Sem Alardajs potvrdio je da je dolazak 30. godišnjeg Holanđanina skoro gotova stvar.

"Imamo dozvolu Evertona i upravo razgovaramo sa njegovim agentom. Nadam se da ćemo za dan - dva napraviti dogovor", rekao je Alardajs.

Hetinga nijednom ove sezone nije igrao za Everton, u koji je prešao 2009. iz Atletko Madrida.

Hejtinga je vrhunac karijere ostvario u Ajaksu za koji je pd 2001. do 2008. godine igrao na 152 utakmice i postigao 17 golova.

Svonsi - Mančester siti 2:3

Boni 45, 90 - Fernandinjo 14, Ture 58, Kolarov 66.

Arsenal - Kardif 2:0