Toti stigao Nordala, magičan preokret Intera

5 komentar(a)
Ažurirano: 03.03.2013. 22:10h

Roma je treći put zaredom pobijedila pod komandom Aurelija Andreacolija (s njim ima samo poraz od Sampdorije), a u trijumfu sa Đenovom (3:1) istakao se Franćesko Toti.

Kapiten "vučice" je postigao gol za 1:0 iz penala i to mu je bio 225. u Seriji A, čime se izjednačio na drugom mjestu vječne liste sa Gunarom Nordalom, bivšim napadačem Milana.

Pored Totija, za domaćina su se upisali i mladi Alesio Romanjoli, te Simone Perota. Na drugoj strani, za „grifone” je strijelac bio Marko Borijelo.

Borba za mjesta koja vode u Ligu šampiona je dostigla vrhunac - Inter je magičnim preokretom na Siciliji savladao Kataniju i izjednačio se na 4. mjestu sa Laciom, dok je Fiorentina savladala Sijenu i došla na samo dva boda iza njih.

Trener "viole" Vinćenco Montela je meč sa Sijenom počeo bez Stefana Savića, a u 63. minutu je zamijenio Stevana Jovetića pri rezultatu 1:1.

Upravo je čovjek koji ga je zamijenio, Larondo, donio tri boda - nakon centaršuta Paskvala, Toni je glavom udario loptu, a 24-godišnji Argentinac je skrenuo u mrežu. Čini se, ipak, da je Toni bio u ofsajdu...

Inter je u prvom poluvremenu bio očajan na Siciliji, što su domaći kaznili i golovima Berhesija u 7. i Markezea u 19. minutu stekli ogromnu prednost.

Andrea Stramaćoni je na poluvremenu povukao jedini mogući potez - u igru je ubacio Rodriga Palasija. Bivši napadač Boka juniorsa i Đenove je prvo asistirao Rikiju Alvaresu za 2:1, a potom potpisao potpuni preokret golovima nakon dodavanja Pereire i Kambijasa u 70. i 92. minutu.

REZULTATI

Bolonja - Kaljari 3:0 (Tajder 5, Dijamanti 18, Paskvato 90)

Katanija - Inter 2:3 (Berhesio 7, Markeze 19 - Alvares, Palasio 70, 90+2)

Fiorentina - Kjevo 2:1 (Paskval 4, Larondo 78 - Kofi 38)

Peskara - Udineze 0:1 (Di Natale 8)

Sampdorija - Parma 1:0 (Ikardi 58)

Sijena - Atalanta 0:2 (Bonaventura 3, 68)

Torino - Palermo 0:0

Roma- Đenova 3:1 (Toti (penal) 16, Romanjoli 58, Perota 89 - Borijelo (penal) 42)