Treća vezana pobjeda Borusije, Štutgart zakucan za cno

Nova žrtva probuđenih "milionera" je Štutgart, kojeg je tim iz Dortmunda u gostima savladao sa 3:2.
1 komentar(a)
Fudbaleri Borusije, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.02.2015. 21:42h

Kriza je definitivno prošlost - Borusija je upisala treću vezanu pobjedu u Bundes ligi i već stigla do 10. pozicije u Bundes ligi.

Izabranici Jirgena Klopa su poveli golom Pjer-Emerika Obamejanga nakon odlične akcije Marka Rojsa i Šinđija Kagave u 25. minutu, da bi u 32. iz penala izjednačio Fabijan Klajn.

Novo vođstvo "žuto-crnima" donio je Ilkaj Gindogan u 39. minutu, da bi pobjedu potvrdio Rojs u 89. nakon greške odbrane domaćih.

"Švabe" su u 92. smanjile na 3:2 preko Nidermajera, ali nisu mogle da izbjegnu treći vezani poraz, pa su ostale prikovane za dno tabele.

Borusija je, s druge strane, uhvatila pravi ritam u najvažnijem trenutku, jer u utorak gostuje Juventusu u prvom meču osmine finala Lige šampiona.