Tri boda za bijeg iz opasne zone: Votford bolji od Bornmuta

"Stršljenovi" vezali pet meč bez poraza. Sa druge strane, Bornmut pet utakmica ne zna za pobjedu.
969 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa današnjeg meča, Foto: Beta/AP

Fudbaleri Votforda savladali su danas Bornmut u gostima (0:3) u 21. kolu Premijer lige i prvi put ove sezone izašli iz opasne zone.

Gosti su poveli u samoj završnici prvog poluvremena - igrao se 42. minut kada je golman domaćih Trejvers loše ispucao loptu. Na pravom mjestu bio je Sar, koji je asistirao Dukureu za vođstvo.

Prednost Votforda duplirao je Troj Dini u 65. minutu, a konačan rezultat postavio je Pereira u trećem minutu sudijske nadoknade.

Od dolaska menadžera Najdžela Pirsona, Votford igra mnogo bolje - tim sa "Vikaridž rouda" u posljednjih pet mečeva upisao je četiri trijumfa i remi i sada mnogo lakše dočekue nastavak sezone. Dini i ekipa nalaze se na 17. mjestu sa 22 boda.

Sa druge strane, Bornmut je u agoniji - "trešnjice" imaju četiri poraza i remi na posljednjih pet susreta i nalaze se na pretposljednjem mjestu sa 20 bodova.