Trijumf Barselone pred "El Klasiko", kiks Atletika protiv Espanjola

3 komentar(a)
Barselona, Mesi, Nejmar, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.03.2015. 23:06h

Pobjedom u gostima protiv Eibara sa 2:0, Barselona je zadržala lidersku poziciju na tabeli Primere i poslije 27. kola .

Najbolji igrač "Blaugrane" Lionel Mesi postigao je oba gola, u 31. iz penala i u 55. minutu.

Barselona je tako na najbolji mogući način svojim navijačima uručila pozivnicu za "El Klasiko", koji je na programu naredne sedmice na Nou Kampu i koji bi mogao da odluči pitanje prvaka Španije.

Mesi je opet blistao, postigavši fantastičan gol na startu drugog poluvremena kada je od svoje polovine nanizao nekoliko fudbalera Eibara i postigao svoj 32. gol u prvenstvu, dva više od prve zvijezde Reala Kristijana Ronalda.

Atletiko iz Madrida nije uspio da pobijedi Espanjol u gostima i trećim remijem u nizu izgubio je korak za vodećim dvojcem.

Glavni krivac za to je brazilski štoper Miranda jer je dobio crveni karton u prvom poluvremenu zbog udaranja laktom protivničkog fudbalera, Abrahama Gonzalesa.

U drugom dijelu Espanjol je kontrolisao igru, ali nije uspio da ugrozi protivnički gol.

Espanjol - Atletiko Madrid 0:0

Eibar - Barselona 0:2 (Mesi 31. penal, 55)

Rajo Valjekano - Granada 3:1 (Bueno 65, 76, Embarba 90 - Kordoba 8)

Selta - Atletik Bilbao 0:1 (Larivej 64 - Aduriz (penal 17, San Hose 32)