Trijumf Derbija, dva gola Lorensa

1579 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje igrača Derbija, Foto: Printscreen

U posljednjem meču prvog kola engleskog Čempionšipa, Derbi je večeras u gostima savladao ekipu Hadersfilda (2:1).

Svi golovi na meču postignuti su u prvom poluvremenu, a susret na “Džon Smit” areni obilježio je igrač “ovnova”, Tom Lorens, koji je dva puta zatresao mrežu rivala.

Lorens je prvo u 22. minutu iskoristio lošu reakciju štopera domaćih Elfika i golmana Grabare i doveo Derbi u vođstvo, da bi samo tri minuta kasnije majstorskim udarcem duplirao prednost svog tima.

Gol za “terijere” postigao je Karlan Grant sa bijele tačke u 30 minutu.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja - Hadersfild je napadao, ali su gosti uspjeli da se odbrane i osvoje tri boda na startu sezone.

Drugo kolo Čempionšipa na programu je u subotu – Hadersfild igra protiv KPR-a , dok će Derbi ugostiti Svonsi.