Seltiku treća uzastopna trostruka kruna

385 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje fudbalera Seltika, Foto: Reuters, Reuters
Ažurirano: 25.05.2019. 19:20h

Fudbaleri Seltika potvrdili su dominaciju u škotskom fudbalu pobjedom u finalu nacionalnog kupa, u kojem su sa 2:1 savladali Harts.

"Kelti" su treću godinu u nizu, a šesti put u istoriji, osvojili sva tri domaća trofeja. Harts je porazom ostao bez plasmana u evropska takmičenja u sezoni 2019/20.

Tim iz Glazgova je na Hempden Parku došao do 39. pehara u Kupu Škotske, a nedavno su proslavili osvajanje jubilarne 50. državne titule.

Harts je poveo u 53. minutu golom Rajana Edvardsa, ali je Seltik izjednačio svega devet minuta kasnije golom Odsona Eduarda sa bijele tačke, a konačnan rezultat postavio je isti igrač u 82. minutu.

Seltik je tokom sezone ostao bez menadžera Brendana Rodžersa koji se preselio u Lester, a njegov nasljednik i klupska legenda Nil Lenon najvjerovatnije neće ostati na klupi i pored tri osvojena trofeja.