Ture i Aguero heroji Sitija, Košjelni sačuvao Arsenal

Loran Košjelni, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.01.2016. 19:36h

Arsenal je sam na prvom mjestu, nakon teške pobjede nad Njukaslom kod kuće i remija Lestera protiv Bornmuta.

Novogodišnji poklon "tobdžijama" poslao je golman Bornmuta Artur Boruc koji je u drugom poluvremenu odbranio penal Rijadu Marezu.

Riyad Mahrez Misses Penalty vs Bournemouth! by wittyfutty

Lester nije pobijedio ni u trećem meču zaredom (poraz od Liverpula, dva remija), ni u jednom od njih nije dao gol, pa je Arsenal sada na dva boda prednosti od "lisica" na vrhu.

- Ovaj remi nije dobar, ali je više nego dobra stvar što imamo 40 bodova već sada. Bornmut je opasan tim, a mi smo kasno počeli da igramo", kazao je menadžer Lestera Klaudio Ranijeri.

Laurent Koscielny Goal Arsenal 1 - 0 Newcastle... by funnyno1

Tim Arsena Vengera se dugo mučio na "Emirejtsu" protiv "svraka", ali je dočekao gol iz prekida - postigao ga je Loran Košjelni u 72. minutu na asistenciju Olivijea Žirua, a sve nakon kornera koji je izveo Mesut Ozil.

"Njukasl je bio veoma dobar, a mi smo položili test na mentalnom planu. Trebaju nam ovakve pobjede. Mnogo pomaže što smo pobijedili na način koji nam nije svojstven", rekao je Venger i pohvalio Petra Čeha:

"Imao je dvije velike odbrane. On je velikan, miran je i nikada ne paniči, što mnogo znači odbrani", istakao je Francuz.

Siti je imao šest bodova manje od lidera i činilo se da će tako i ostati poslije nesrećnog autogola Aleksandra Kolarova u 55. minutu na gostovanju Votfordu.

Ali, dvije najveće zvijezde su se majstorijama pobrinule za preokret - Jaja Ture je nakon kornera srpskog reprezentativca iz voleja lijevom nogom izjednačio u 82. minutu, a već u 84. je fenomenalnim udarcem glavom Serhio Aguero pogodio za potpuni preokret.

"Ovaj tim se nikada ne predaje", istakao je Manuel Pelegrini.

"Stršljeni" su do kraja napadali, ali nisu mogli da ugroze Džoa Harta.

Potez dana je, ipak, djelo Vejna Runija, koji je donio trijumf Mančester junajtedu u duelu sa Svonsijem (2:1).

Runi je majstorski pogodio u 77. minutu petom na pas Antonija Marsijala, strijelca prvog gola na "Old trafordu".

"Srećan sam zbog igrača i ovo je njihov trijumf. Igraju pod pritiskom koji je veći iz dana u dan. U vrhu smo, blizu smo ekipa koje drže prva četiri mjesta i to je dobra stvar", rekao je Luj van Gal.

Svonsi je imao veliku šansu za remi u posljednjim sekundama, ali je neprecizan bio golman Lukaš Fabijanski!

"Rizikovali smo i zaslužili trijumf", dodao je Van Gal.

Ovo je "čekićarima" bila druga pobjeda (uzastopna) nakon serije od osam prvenstvenih utakmica bez trijumfa. Tim Slavena Bilića je tako i drugi put u sezoni savladao Liverpul.

Vest Hem je poveo golom Antonija u 10. minutu, a konačan rezultat postavio je bivši igrač Liverpula Endi Kerol u 55. minutu. Oba pogotka Vest Hem je postigao glavom...

"Morako da budemo bijesni na sebe nakon ovog poraza. Jednostavno nismo bili dovoljno dobri", poručio je menadžer "redsa" Jirgen Klop.

West Ham United vs Liverpool 2-0 All Goals... by tony-hoksa