2 komentar(a)
Atletik Barselona, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.01.2017. 22:29h

Treću godinu zaredom Barselona započinje bez pobjede.

Produžen odmor Katalonaca iskoristio je Atletik, koji je u Bilbaou u prvom meču osmine finala Kupa kralja pobijedio „blau granu“ 2:1.

Time je načinio malo čudo – Baskijci su od 74. minuta igrali bez isključenog Raula Garsije, kome se šest minuta kasnije u svlačionici priključio i „pocrvenjeli“ Ituruspe.

Atletik je trijumf zaslužio u prvom dijelu, kada su u samo 170 sekundi razmaka, između 25. i 27. minuta, mrežu gostiju u kontrama tresli Aduriz i Injaki Vilijams.

Neraspoloženu Barsu prenuo je Leo Mesi, golom iz slobodnog udarca u 52. minutu, ali to je sve što su izabranici Luisa Gvardiole uradili na San Mamesu, iako su duel završili sa dva fudbalera više...

Branilac trofeja priliku za popravni imaće naredne srijede, u revanšu na Nou kampu.