Ukrajina pokorila Poljsku, Englezi izgubili Volkota!

2 komentar(a)
Ukrajina, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.03.2013. 00:03h

Ukrajina se na spektakularan način vratila u borbu za 2. mjesto u grupi H, pošto je u Varšavi savladala Poljsku sa 3:1.

Pobjednik u duelu zemalja koje su organizovale prethodno Evropsko prvenstvo mogao je da se nasluti već u 7. minutu, jer su Ukrajinci sa dvije "bombe" Andrija Jarmolenka i Olega Guseva poveli 2:0.

Bek Borusije iz Dortmunda Lukaš Pišček je već u 18. smanjio, ali je Roman Zozulja u posljednjem minutu prvog poluvremena postavio konačni rezultat.

U Seravaleu je samo bilo pitanje sa kolikom razlikom će trijumfovati Englezi. Gordi Albion je bio bez milosti, savladao je San Marino sa 8:0, ali je za gostovanje u Podgorici izgubio Tea Volkota, koji će odsustvovati dvije sedmice zbog povrede prepona. As Arsenala sinoć zbog toga nije ni bio u sastavu.