Loša Crna Gora još bez pobjede u kvalifikacijama, Bugarska bila opasnija

Debitant Nemanja Sekulić na večerašnjoj utakmici, Foto: Savo Prelević

Pratite live blog utakmice Crna Gora - Bugarska u kvalifikacijama za EURO 2020

:
0
Crna Gora
Bugarska
Podgorica - Stadion pod Goricom. Gledalaca: 3.012. Sudija: Andreas Ekberg (Švedska)
90
Kraj utakmice pod Goricom, Crna Gora opet nije pobijedila. Nova loša utakmica „hrabrih sokola”... Tim Faruka Hadžibegića je još jednom razočarao, stvorio samo dvije prave šanse, i to slučajno, nakon grešaka Bugara. Gosti bili za nijansu bolji, imali izglednije šanse, ali je Danijel Petković odbranio nekoliko opasnih šuteva.
Whistle
90
Žuti karton za Marka Jankovića u 5. minutu sudijske nadoknade.
Yellow
89
Velika prilika za Bugare u 89. minutu. Srećom, Sekulić je izbacio loptu u korner prije nego što je Kostadinov stigao da šutira.
Shot
85
Češka pravi veliki korak ka Evropskom prvenstvu, jer je golom Zdenjeka Ondrašeka preokrenula protiv Engleske u Pragu (2:1).
Goal
84
Velika gužva u šesnaestercu Bugara. Probao je prvo Kosović, potom i Bećiraj, na kraju i Janković, a na kraju samo korner. I nakon njega nova velika šansa, ali je Vukčević u padu šutnuo pored gola.
Shot
82
Posljednja izmjena i u timu Crne Gore. Izlazi Sead Hakšabanović, treći meč u reprezentaciji za vezistu Budućnosti Luku Mirkovića.
Substitute
77
Karageren je ušao umjesto Vandersona. Krasimir Balakov daje sve za pobjedu, jer je ubacio i trećeg napadača.
Substitute
70
Druga izmjena i kod Bugara - izašao je Vanderson, ušao Isa.
Substitute
67
Izlazi Vladimir Jovović, u igri je Marko Janković, koji dobija prve minute u selektorskom mandatu Faruka Hadžibegića.
Substitute
63
Izašao je Ivelin Ivanov, ušao Kostadinov.
Substitute
57
Pokušao je Sead Hakšabanović sa 20-ak metara, Ilijev jedva odbija.
Shot
53
Prva šansa za Crnu Goru - Aleksandar Boljwević je probio po desnoj strani, lopta je prošla pored svih i došla do Vladimira Jovovića na drugoj stativi, ali ju je on zahvatio cjevanicom i pogodio pravo u Ilijeva.
Shot
47
Počelo je 2. poluvrijeme i odmah problemi, ali je Petković sklonio loptu isopred Krajeva.
45
Poluvrijeme pod Goricom. Bugarska je bila opasnija, imala tri šanse, Crna Gora nijednu.
Whistle
45
Nova dobra šansa za Bugare, Krajev je šutirao pored gola.
Shot
38
Kapiten je završio 52. meč u dresu reprezentacije - umjesto Stefana Savića je ušao Nebojša Kosović. Dušan Lagator se povlači na mjesto štopera, vezista kazahstanskog Kairata će igrati u tandemu sa Nikolom Vukčevićem u sredini terena.
Substitute
37
Nova velika šansa za Bugare. Pokušao je Krajev, ali je izblokiran. Muke postaju još veće, jer izgleda da kapiten Stefan Savić ne može da nastavi meč.
Shot
30
Poništen gol Bugarske, sasvim opravdano, jer je Božidar Krajev bio dva metra u ofsajdu.
Whistle
30
Žuti karton i za Crnu Goru, zapisan je Dušan Lagator.
Yellow
27
Pokušaj Jovovića je izblokiran.
Shot
21
Prvi šut Crne Gore u okvir gola. Pokušao je Aleksandar Boljević, ali je to bio lak zadatak za Ilijeva.
Shot
20
Prvi žuti karton za Bugarina Pašova.
Yellow
11
U Podgorici nema golova, ali su se u derbiju naše grupe u Pragu mreže tresle već dva puta - Engleska je povela golom Harija Kejna u 5. minutu, izjednačio je već u 9. Jakub Brabec.
Goal
7
Velika šansa za Bugare, Danijel Petković brani zicer Galina Ivanova, koji je bio sam na 10-ak metara i šutirao po zemlji.
Shot
6
Prvi opasniji napad Crne Gore, ali su Bećiraj i Jovović bili sebični. Napadač iz Peći je i pokušao sa ivice šesnaesterca, ali je izblokiran.
Shot
3
Prva opasnost i opet, kao protiv Češke, muke nakon kornera. Srećom, Petković nije morao da interveniše.
1
Počela je utakmica pod Goricom.
Whistle
Crna Gora i Bugarska imaju po dva boda iz pet mečeva.
Duel u Sofiji završen je 1:1, a ostao je upamćen i po skandaloznom penalu koji je za domaćina dosudio Francuz Rudi Buke.
Sastav Bugarske:
Ilijev - Pašov, Dimitrov, Zanev, Nedjalkov - Ivelin Popov - Ivanov, Malinov, Marselinjo, Venderson - Krajev.
Poznat je sastav Crne Gore. Faruk Hadžibegić je promijenio tim u odnosu na meč sa Češkom, vratili su se Savić i Simić, debituje Sekulić na poziciji lijevog beka.
Lagator, koji je protiv Čeha igrao štopera sada je zadnji vezni.
Na klupi je Stefan Mugoša.
Petković - Marušić, Savić, Simić, Sekulić - Vukčević, Lagator - Boljević, Jovović, Hakšabanović - Bećiraj.
Reprezentacija Crne Gore od 20 i 45 igra sa Bugarskom posljednji meč na domaćem terenu u kvalifikacijama za EURO 2020.
To je i posljednja realna šansa da ostvari prvu pobjedu u ciklusu za zaborav i brigu.