Uzdrmana Crna Gora izvukla bod protiv Kosova - Vijesti.me
POLITIKA POBIJEDILA FUDBAL

Uzdrmana Crna Gora izvukla bod protiv Kosova

Crna Gora i Kosovo remizirali 1:1 u meču 3. kola kvalifikacija za EP. Rašica pogodio za Kosovo, Mugoša u 69. minutu donio bod Crnoj Gori

Stefan Mugoša slavi gol
Stefan Mugoša slavi gol (Foto: Reuters)

Stefan Mugoša je u 65. minutu odgovorio na gol napadača Verdera Miljota Rašica, a desetkovana, fudbalski patosirana Crna Gora izvukla je bod protiv Kosova (1:1) - barem da se slika nakon dramatičnog dana ne ostane baš tako sumorna i tužna.

Malo je, ipak, kome bilo do fudbala, nakon svih dešavanja koja su utakmicu sa Kosovom bacila u drugi plan.

Selektor Ljubiša Tumbaković i dva fudbalera Crvene zvezde, Mirko Ivanić i Filip Stojković, zbog pritisaka iz Beograda nisu učestvovali u meču sa Kosovom, a njihova dalja misija sa "sokolima" sasvim sigurno je završena.

Reprezentacija Crne Gore - ili ono što je ostalo od nje, sa Miodragom Džudovićem na klupi, iščupala je bod u konfuznom meču, igranom bez prisustva publike.

Mogla je Crna Gora u prvom dijelu i početkom drugog da primi još jedan gol, a na kraju je mogla do preokreta...

Ostalo je 1:1.

Već za tri dana, u ponedjeljak, Crna Gora gostuje Češkoj, koja je u drugom meču 3. kola grupe A pobijedila Bugarsku u Pragu sa 2:1.