Crna Gora - Mađarska 2:1: Faruk krenuo pobjedom, Kosović i Mugoša režirali preokret

Holender
Podgorica - Stadion pod Goricom. Dimitar Mečkarovski (Sjeverna Makedonija)
Fudbalska reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu nakon skoro godinu i poslije šest mečeva.
Preokretom je savladala Mađarsku 2:1, baš kao i prije 12 i po godina, na premijernom meču nacionalnog tima.
Ovoga puta debitant je bio Faruk Hadžibegić, koji je počeo na lijep način i možda najavio bolje dane.
Ipak, ima mnogo posla, mnogo znakova pitanja, ali početak obećava.
Mađarska je povela iz prvog napada, golom Holendera.
Izjednačio je Kosović u 32. minutu, a Mugoša iz penala 15 minuta prije kraja donio trijumf Crnoj Gori.
Još najmanje tri minuta, Crna Gora pred pobjedom.
77
Nikola Vukčević je izašao, Janković na terenu.
Substitute
75
Mugoša iz penala - 2:1.
Goal
Jung je oborio Mugošu, zakačio ga je sa leđa, penal za Crnu Goru.
Igra sa dva napadača nije donijela ofanzivu Crne Gore. Nema opasnosti za Mađarsku u drugom dijelu, 74. minut.
72
Jovović umjesto Hakšabanovića.
Substitute
70
Balaš Džudžak je ušao u igru i odmah izveo slobodan udarac - sa 18-19 metara, iz donjeg lijevog ugla izvadio je loptu Petković.
Shot
66
Izmjena . debi Dušana Lagatora, izašao je Simić.
Substitute
59
Hočko je zamijenio Kosovića.
Substitute
56
Efektno je pokušao Mugoša sa ivice šesnaesterca, nije bilo opasnosti za Mađare.
Shot
55
Mugoša je zamijenio Marušića, na beka ide Boljević, Crna Gora sa dva špica.
Substitute
53
Velika šansa za Mađarsku. Opet su gosti lako probili posljednju liniju, jednostavnim dodavanjima, a Petković zaustavio šut Kovača
Shot
47
Pokušaj Holendera, siguran Petković, koji je zamijenio Mijatovića na golu.
Shot
46
Počelo je drugo poluvrijeme.
Whistle
Poluvrijeme pod Goricom. Mađari su u prvom napadu poveli, golom Holendera, bili su organizovaniji i opasniji, ali je Crna Gora stvorila dvije dobre šanse prije izjednačenja Nebojše Kosovića.
Nakon izjednačenja izostao je pritisak Crne Gore, Mađari su se opet postavili dobro...
42
Nemet je glavom poslije ubacivanja iz prekida šutirao pored stative.
Shot
36
Opasan Holman sa lijeve strane, gađao je suprotni ugao i promašio...
Shot
32
1:1, sjajan gol Nebojše Kosovića, koji je sa 20-ak metara plasirao loptu u lijevi ugao, nakon lijepe akcije našeg tima. Savićević je petom odložio loptu za Kosovića....
Goal
24
Iznenada se ukazala šansa Marušiću, koji je nakon odbijene lopte ostao sam na desnoj strani . dobro mu je u šut ušao Dibuš.
Shot
Period nepovezane igre, Crna Gora ne može da uspostavi posjed, sve lagano zatvaraju Mađari, koji imaju i rezultat.
Nova opasnost za Crnu Goru - Klajnhejser je šutirao sa 16-17 metara, budan Mijatović.
Pogledajte gol Mađarske za vođstvo pod Goricom.
8
Dobra šansa za izjednačenje - Boljević je ubacio sa desne strane, Bećiraj je glavom sa pet metara slabo zahvatio loptu - pravo u golmana Dibuša.
Shot
3
Umalo 0:2, Holman je iz slobodnog udarca sa 25 metara odlično šutirao, lopta zakačila prečku.
Shot
2
Mađarska vodi - Holender. Šokantan početak i izuzetno naivno primljen gol... Akcija Korhuta i Nemeta, u prostor za Nađa, koji je ubacio za usamljenog Holendera na petercu... Zbunjena, slabo postavljena odbrana Crne Gore.
Goal
1
Počela je utakmica.
Whistle
Dejan Savićević je urućio priznanje Marku Vešoviću i Vladimiru Jovoviću za 25 odigranih utakmica u nacionalnom timu.
Nema mnogo navijača na stadionu pod Goricom, sjeverna tribina je skoro prazna.
Mađarska igra u sljedećem sastavu: Dibuš – Bese, Lang, Barat, Korhut – Gazdag, Holman – Nemet, Kleinhajsler, Nađ – Holender.
Zbog povrede nema Savića, očito i da Vešović i Bakić nisu dovoljno spremni. I Janković nije u kombinaciji, zbog temperature.
Prvi put u startnoj postavi Hakšabanović i Savićević.
Prvi Farukov sastav je pomalo iznenađujući.
Mijatović - Marušić, Simić, Tomašević, Radunović - Vukčević - Boljević, Kosović, Savićević, Hakšabanović - Bećiraj.
Faruk Hadžibegić debituje na klupi nacionalnog tima.
Crna Gora i Mađarska igraju prijateljski meč na stadionu pod Goricom.
Treći duel ove dvije selekcije.
Mađari su 24. oktobra 2007. gostovali u Podgorici - u prvom meču naše reprezentacije, Bilo je 2:1 za Crnu Goru (Vučinić, Burzanović).
U avgustu 2008. meč u Budimpešti je završen 3:3.