Salah iz penala, pa Origi u finišu - "redsi" srušili Totenhem za 6. Ligu šampiona!

Šesti put u istoriji je Liverpul osvojio Ligu šampiona. Gol Salaha iz penala u 2. minutu je šokirao Totenhem, a Origi je potvrdio pobjedu
0-0
Madrid - Stadion "Vanda Metropolitano". Sudija: Damir Skomina (Slovenija).
93
Pokušao je Son sa lijeve strane, ali Alison opet odlično interveniše.
85
Pokušao je Eriksen iz slobodnog udarca, ali je opet Alison na visini zadatka.
Shot
Intervencija Alisona
Intervencija Alisona autor: Reuters
82
Ljorente mijenja Dele Alija. Logična izmjena, ne može više da čeka Poketino.
Substitute
80
Konačno malo jači pritisak Totenhema! Prvo je pokušao Son i natjerao Alisona na intervenciju, a onda je lopta stigla do Moure koji je uputio mlak šut iz dosta dobre pozicije.
Shot
79
Pokušaj Dele Alija glavom nakon centarštua Tripijea, ali neprecizan šut.
Shot
Optička varka je preplašila navijače Liverpula, barem one koji gledaju prenos. Ali je pokušao da plasira loptu pored Alisona, učinilo se da ide u same rašlje, ali je brazilski golman veoma lako pokupio.
69
Najbolja prilika u drugom poluvremenu. Vukao je dugo loptu Sane, šutirao je Milner sa ivice šesnasterca - tik pored stative.
Shot
66
Mijenja prvi put Poketino. Heroj polufinala Lukas Moura mijenja Harija Vinksa.
Substitute
62
Nova izmjena u Liverpulu - Džejms Milner mijenja Vajnalduma.
Substitute
58
Prva izmjena na meču: Divok Origi mijenja Roberta Firmina.
Substitute
Totenhem ima inicijativu, ali se Liverpul odlično brani.
Nešto aktivniji meč u nastavku, ali bez pravih prilika.
Nešto aktivniji meč u nastavku, ali bez pravih prilika. autor: Reuters
U prethodnom duelu u prvenstvu je Liverpul poveo, Totenhem izjednačio, a Liverpul vratio prednost i slavio 2-1.
46
Počelo je drugo poluvrijeme.
Whistle
46
Whistle
Gotovo je prvo poluvrijeme. Posljednju priliku je imao Eriksen koji je imao dobru poziciju, ali je sa 18 metara šutirao daleko preko gola.
38
Zaprijetio je opet Liverpul. Snažan šut Robertsona, išla je lopta po sredini, ali Ljorisu nije bilo lako da je skrene u korner.
Shot
Nakon 35 minuta igre Totenhem ima 65% posjeda, ali i i samo jedan šut. Liverpul je uputio četiri. Ako ovako ostane, biće ovo meč sa najgorim procentom preciznih dodavanja od svih ovogodišnjih mečeva Lige šampiona.
Gol Salaha je drugi najbrži u istoriji Lige šampiona. Rekord i dalje drži Paolo Maldini koji je u 50. sekundi doveo Milan u vođstvo upravo protiv Liverpual u legendarnom finalu iz 2005. godine.
Salah je jako šutirao, ali Ljoris bio blizu da postane heroj što pokazuje ova fotografija autor: Reuters
Poketino žustro protestuje kod Skomine
Poketino žustro protestuje kod Skomine autor: Reuters
25
Ljut je Poketino na sudiju Skominu! Duel Robertsona i Tripijea nije kvalifikovan kao faul, iako je desni bek Totenhema završio na travi nakon što ga je mladi Englez zakačio rukom po licu.
Whistle
Meč je bio prekinut na kratko zbog
Meč je bio prekinut na kratko zbog "nezvane gošće" autor: Reuters
19
Iznenadna prilika za Totehnem. Son je išao pravo na gol, ispred njega je bio samo Aleksander-Arnold koji ga je sjajno pročitao i otklonio opasnost.
Reakcija navijača Totenhema nakon dosuđenog penala u 26. sekundi
Reakcija navijača Totenhema nakon dosuđenog penala u 26. sekundi autor: Reuters
Haubica Aleksander-Arnolda je prohujala pored stative. Bio je dosta udesno bek Liverpula, ali je uspio da uputi šut koji je bar na tren "ohladio" navijače Totenhema.
Liverpul je prepustio inicijativu Totenhemu koji trenutno ne uspijeva da iskreira nešto što bi ugrozilo Bekera. Duge lopte ka Sonu i Kejnu nemaju efekta.
Liverpul vodi 1-0! Strijelac je Mohamed Salah iz penala, koji je sviran već u prvom minutu meča! Rukom je igrao Sisoko.
Salah šutira penal
Salah šutira penal autor: Reuters
Skomina je svirao penal za Liverpul u prvom minutu!
Ekipa Liverpula
Ekipa Liverpula autor: Reuters
Ekipa Totenhema
Ekipa Totenhema autor: Reuters
Odbrojavanje do početka meča
Odbrojavanje do početka meča autor: Reuters
Bend Imagine Dragons je napravio muzičku uvertiru za najveći meč sezone u klupskom fudbalu.
Navijači su napravili sjajnu atmosferu!
Golman Totenhema Igo Ljoris može da postane deveti Francuz koji je osvojio i Svjetsko prvenstvo i Ligu šampiona. Ako njegov tim slavi u Madridu, Ljoris će se pridružiti Biksentu Lizarazuu, Kristijanu Karembeu, Didijeu Dešanu, Fabijen Bartezu, Marselu Desaiju, Rafaelu Varanu, Tijeriju Anriju i Zinedinu Zidanu.
Igo Ljoris
Igo Ljoris autor: Reuters
Igrači Liverpula na zagrijavanju
Igrači Liverpula na zagrijavanju autor: Reuters
Hari Kejn i Son na zagrijavanju
Hari Kejn i Son na zagrijavanju autor: Reuters
Liverpul je izgubio četiri posljednja finala u svim takmičenjima, a Klop, vodeći Borusija iz Dortmunda i "redse", čak šest zaredom.
Jirgen Klop u finalu računa na najjače snage:
Menadžer Totenhema Maurisio Poketino je u prvi tim lansirao Harija Kejna, koji se oporavio od povrede zgloba koju je zaradio prije 54 dana.
Igra i Son, što znači da je na klupi ostao Lukas Moura, junak revanša polufinala protiv Ajaksa.

Na neutralnoj teritoriji - u Španiji, domu madridskog Atletika - velelepnom stadionu “Vanda Metropolitano”, engleski klubovi Totenhem i Liverpul boriće se večeras za titulu klupskog prvaka Evrope (21 sat).

Prvi put od 2012. godine i slavlja Čelsija u Minhenu, pobjednik Lige šampiona doći će sa Ostrva - dobiće se nakon tek drugog finala u istoriji u kojem se sastaju dva engleska kluba.

Prethodno, sudar Mančester junajteda i Čelsija u Moskvi 2008. završio se trijumfom “crvenih đavola” nakon dramatične završnice i penal-ruleta.