Liga šampiona: Real preživio, pa slavio u Amsterdamu, blistavi Totenhem razbio Borusiju

Sinoć: Mančester junajted - PSŽ 0:2, Roma - Porto 2:1
4740 pregleda 2 komentar(a)
Detalj sa utakmice Ajaks - Real, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.02.2019. 20:53h

Real je u prvom poluvremenu preživio opsadu, imao sreće (stativa Tadića), sjajnog Kurtou i pomoć VAR tehnologije, da bi u nastavku srušio Ajaks u Amsterdamu 2:1.

Poveo je golom Benzeme, a nakon izjednačenja Zijeha, pobjedu je u finišu donio Marko Asensio.

Totenhem nastavlja da blista, bez dvojice najboljih - Kejna i Alija.

"Sparsi" su razbili Borusiju u Londonu 3:0, blistavom partijom u drugom poluvremenu.

Son je načeo goste, Fertongen povisio na 2:0, a veliki trijumf ovjerio Ljorente.

Tok mečeva

87. minut - Real na 2:1 protiv Ajaksa. Marko Asensio je utišao "Arenu". Odlično ubacivanje Karvahala, loša procjena Onane i realizacija Asensija.

86. minut - Totenhem leti, Borusija se raspala - 3:0. Fernando Ljorente nakon kornera Eriksena. Španac je samo dva minuta ranije ušao u igru umjesto Moure.

83. minut - stigao je drugi gol Totenhema, apsolutno zasluženo. Jan Fertongen je pogodio za 2:0 protiv Borusije.

75. minut - Ajaks je izjednačio - Hakim Zijeh je donio pravdu u Amsterdamu. Ajaks - Real 1:1.

60. minut - Real vodi u Amsterdamu, golom Karima Benzeme. Sjajno je prošao Vinisijus Žunior, a Benzema poslao loptu pod prečku.

Totenhem opet opasan - Zagadu u posljednji čas je izbacio loptu u korner, nakon centaršuta Eriksena ka Sonu.

47. minut - Totenhem vodi protiv Borusije. Fertongen je ubacio, a sjajni Koreanac Son pretvorio idealan centraršut - 1:0.

Nema golova nakon prvih 45 minuta u Amsterdamu i Londonu.

Prva upotreba VAR tehnologije u Ligi šampiona - Ajaks je poveo preko Taljafika, ali je nakon pregleda snimka ustanovljeno da je bio ofsajd. Slovenac Skomina je poništio gol.

Zicer za Ajaks - Zijeh je bio sam ispred Kurtoe, Belgijanac odbranio...

Mnogo sreće za Real - Dušan Tadić je pogodio stativu gola šampiona. Centimetri su dijelili Ajaks od vođstva.

Real opasan u Amsterdamu. Vinisijus Žunior je sve dobro uradio, a Onana odbio loptu ispod prečke.

Prvo uzbuđenje na "Vembliju" pred golom domaćina. Pogriješio je mladi Totenhemov Argentinac Fojt, Pulišić mu je oteo loptu, ali je iskosa sa lijeve strane šutirao u spoljnji dio mreže.

Šansa za Totenhem - Lukas Moura je tukao pored gola.

Počeli su mečevi u Amsterdamu i Londonu.

Fudbaleri Reala kreću iz Amsterdama, sa kultnog stadiona u istoriji "kraljevskog kluba", u odlučujuće borbe za odbranu titule.

Šampion gostuje Ajaksu, kao apsolutni favorit, iako je holandski tim u grupnoj fazi Lige šampiona igrao na visokom nivou.

Za Real je amsterdamska "Arena" sveto mjesto - 1998. na ovom stadionu Peđa Mijatović je postigao gol za pobjedu nad Juventusom 1:0 i donio titulu "kraljevskom klubu" poslije 32 godine.

Spektakl u najavi je u Londonu, gdje se sastaju Totenhem i Borusija Dortmund, dva atraktivna i napadački orjentisana tima.

Domaćin će igrati bez dva prva asa - Kejna i Alija.