Totenhem
    Lajpcig
    • 58
      Verner (penal)
    Atalanta nastavlja istorijski evropski put - debitant u Ligi šampiona sada je na korak od četvrtfinala, nakon ubjedljive pobjede nad Valensijom 4:1 u prvom meču u Milanu.
    Blizu je i Lajpcig, koji je u gostima pobijedio Totenhem 1:0.
    Revanši su 10. marta.
    Blizu je bio Totenhem - Lo Selso je iz slobodnog udarca pogodio stativu, golman Gulači je prethodno zakačio loptu.
    Valensija je ponovo opasna, Maksi Gomes je promašio loptu u izglednoj poziciji, a Golini odbranio udarac Čeriševa.
    Gol nade za Valensiju - Čerišev je tek ušao u igru i pogodio sa 17-18 metara, 4:1.
    Velika šansa za Lajpcig, još jedna - Šik je mogao da riješi meč.
    Briljantna Atalanta - Iličić je propustio loptu za Hatebera, koji je sa desne strane povukao loptu skoro od centra, a zatim je poslao u mrežu udarcem sa desetak metara.
    Atalanta je na sedmom nebu - 57. minut, Švajcarac Remo Frojler je efektno plasirao loptu sa ivice šesnaesterca, 3:0.
    Verner je precizan sa bijele tačke, Totenhem - Lajpcig 0:1.
    Penal za Lajpcig. Dejvis je oborio Vernera.
    U nastavku meča, prvi je zaprijetio Totenhem, preko Lukasa Moure - brani Gulači.
    Poluvremena u Londonu i Milanu.
    Sjajna Atalanta ima velikih 2:0 protiv Valensije, dok u duelu Totenhema i Lajpciga nema golova.
    Njemački tim je bio mnogo bolji, imao je tri šanse samo u prvih 90 sekundi, pogodio i stativu. Opasni su bili zatim i Šik i Verner.
    Totenhem povučen, nemoćan sa loptom i bezopasan.
    Atalanta leti - 2:0.
    Josip Iličić, sjajni Slovenac, udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio je gornji desni ugao.
    Lajpcig je ponovo došao blizu gola - lijepa kombinacija igrača gostiju, ostao je sam Timo Verner, koji je sa desetak metara šutirao u Ljorisa. Samo korner.
    Totenhem je u velikim problemima...
    Druga šansa za Valensiju. Gonsalo Guedeš je utrčao iz drugog plana, ispala je odbrana Atalante, ali je Portugalac iskosa sa lijeve strane niti šutirao, niti centrirao.
    Valensija je mogla do 1:1. Prva opasnija akcija gostiju, Feran Tores je pogodio stativu, nakon spore reakcije odbrane Atalante - 30. minut.
    Još jedna šansa za Lajpcig - Šik je glavom nakon kornera tukao blizu lijeve stative.
    Atalanta vodi - 16. minut.
    Alehando Papu Gomes je ubacio na peterac, a Holanđanin Hans Hateber bio brži od čuvara.
    Evo i Totenhema u akciji - Bergvajn, jedini zdravi napadač, otvorio je poziciju za šut iskosa sa lijeve strane, a golman Gulači dobro zatvorio dalji ugao.
    Zicer za Atalantu - Iličić je lansirao Pašalića, hrvatski vezista je tukao sa 12-13 metara, a golman Valensije Domenek sjajnom intervencijom izbacio u korner.
    Za 90 sekundi Lajpcig je imao tri šanse u Londonu - Šik je šutirao pored gola, Anhelinjo je pogodio stativu, a Ljoris zaustavio Vernera!