Budućnost za 60 sekundi ostala bez nade: Primila gol, dobila dva crvena kartona i 60 minuta čekala kraj

Podgoričani igrali sat vremena sa devetoricom, izgubili u Zaporožju 1:0 i oprostili se od Evrope
25242 pregleda 35 komentar(a)
Sudija je u istom minutu isključio dva igrača Budućnosti, Foto: Zarja - zvanični sajt
Ažurirano: 01.08.2019. 20:16h

Pratite live blog sa utakmice Zarja - Budućnost u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Budućnost
Zaporožje - Slavutić arena. Gledalaca: 6.158. Sudija: Nil Dojl (Irska). Prvi meč 3:1.
Fudbaleri Budućnosti poraženi su od Zarje 1:0 u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
Nada da se može napraviti čudo ili da se makar unese neizvjesnost u dvomeč trajala je 33 minuta.
"Plavi" su prvo primili kiks-gol, a zatim ostali bez dva igrača - drugi žuti karton dobio je Đurić zbog faula, a direktni crveni Božović zbog prigovora.
Budućnost je prethodno bila opasna i ofanzivna, a Milić je udarcem glavom pogodio prečku.
Do kraja su se gosti odbranili sa devetoricom, ostalo je 1:0...
Prije sedam dana u Podgorici bilo je 3:1 za Zarju.
74
Šansa za Zarubicu u posljednjih 15 minuta. Ušao je umjesto Stojiljkovića.
Substitute
68
Čajkovski umjesto Kočergina, posljednja izmjena Zarje.
Substitute
64
Kamenjuka umjesto Timčika.
Substitute
Nema uzbuđenja u prvih 15 minuta drugog poluvremena. Ishod je poznat, Budućnost sa devet igrača od 33 minuta...
Whistle
Pogledajte kako je Zarja povela, golom Gromova, trećim u ovom dvomeču.
Kakav haos za minut. Budućnost je primila kiks-gol, a zatim ostala sa devet igrača da se bori 60-ak minuta.
33
Crveni karton za Božovića zbog prigovora. Budućnost sa devet igrača.
Red
33
Đurić je dobio drugi žuti karton zbog faula sa leđa laktom.
Red
32
Vodi Zarja. Greška posljednje linije Budućnosti, okliznuo se Đurić, tri igrača domaćih su bila ispred golmana, a akciju je završio Artjom Gromov, dvostruki strijelac u Podgorici.
Goal
25
Karton i za Mirkovića zbog faula sa leđa nad Lednevim.
Yellow
24
Žuti karton Đuriću zbog neopreznog starta.
Yellow
22
Velika šansa za Budućnost. Nakon kornera, Milić je glavom pogodio prečku. Moglo je da bude 0:1.
Shot
Budućnost je agresivnija nego u prvom meču, ima prostora u ofanzivnom dijelu, ali bez uzbuđenja u opasnoj zoni.
8
Prva opasna akcija Zarje. Brzi su Ukrajinci, ali je Dragojević na vrijeme istrčao i blokirao Ledneva.
Shot
Dobra pozicija za Grbića, čiji je šut sa ivice šesnaesterca blokiran.
1
Počeo je meč.
Whistle
Budućnost sa tri nova igrača u odnosu na prvi meč. Grbić od prvog minuta, kao i Đurić i Terzić.
U sastavu Zarje nema visokog napadača Budkivskog, koji je stvarao mnogo problema odbrani podgoričkog tima.
Fudbaleri Budućnosti ulaze na stadion u Zaporožju
Budućnost: Dragojević - Đurić, Milić, Boljević, Stojiljković - Mirković, Božović, Terzić - Mijić, Grbić, Perović.
Zarja: Maharadze - Timčik, Čeberko, Vernidub, Abu Hana - Lednev, Ivanisenija, Kočergin - Lunov, Komčenovski, Gromov.
Fudbaleri Budućnosti gostuju Zarji u Zaporožju, u revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
Šanse za prolaz su teorijske, jer je ukrajinski tim slavio u Podgorici 3:1 i pokazao da je bolji.