Vardi čuva Lesteru prvo mjesto, Siti pobijedio, Arsenal nije

4 komentar(a)
Džejmi Vardi, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.02.2016. 21:53h

Lesterova nemoguća misija zvana titula djeluje sve realnije, nakon što su "lisice" savladale još jednog velikana engleskog fudbala.

Sada je žrtva tima Klaudija Ranijerija bio Liverpul (2:0), a oba gola na stadionu "King Pauer" dao je Džejmi Vardi - oba u drugom poluvremenu, a dugo će se prepričavati prvi kada je sa skoro 30 metara iz trka matirao loše postavljenog, ali i nemoćnog Simona Minjolea.

"Nevjerovatan gol!", istakao je Ranijeri, a oduševljen je bio i Jirgen Klop:

"Vardijev gol je jednostavno pogodak igrača svjetske klase. Mi smo morali da odigramo mnogo bolje i nisam zadovoljan našim izdanjem", rekao je Klop.

Pobijedio je i Mančester siti, i to u Sanderlendu golom Serhija Aguera u prvom poluvremenu, pa su „građani” sada prvi do Lestera, koji ima tri boda više na liderskoj poziciji.

"Sanderlendu je svaki meč poput finala u borbi za opstanak i znali smo šta nas čeka. Najvažnija su tri boda", iskren je Pelegrini.

Arsenal je opet osvojio samo bod (bez golova sa Sautemptonom) i sada već osjetno kasni - ima pet bodova manje od Lestera, a dva od Sitija, pa je Arsen Venger na sve većim mukama...

"Tobdžije" u ovom trenutku čak nisu ni na trećem mjestu, jer je tu poziciju zauzeo Totenhem zbog bolje gol-razlike.

Sparsi su bili bolji od Noriča u gostima (3:0), dva puta je pogađao Hari Kejn, a domaćina je načeo sve bolji Dele Ali.

Slavio je i Mančester junajted, i za veliko čudo to je uradio rutinski. "Crveni đavoli" su na "Old trafordu" sa 3:0 odradili neugodni Stouk golovima Lingarda, Marsijala i Runija, pa sada imaju pet bodova manje od Arsenala i Totenhema.

Arsenal - Sautempton 0:0

Lester - Liverpul 2:0 (Vardi 60, 71)

Norič - Totenhem 0:3 (Ali 2, Kejn (penal) 30, 90)

Sanderlend - Mančester siti 0:1 (Aguero 16)

Vest Hem - Aston Vila 2:0 (Antonio 58, Kujate 85)

Kristal Palas - Bornmut 1:2 (Dan 27 - Pag 34, Afobe 57)

Mančester j. - Stouk 3:0 (Lingard 14, Marsijal 23, Runi 53)

VBA - Svonsi 1:1 (Rondon 90+2 - Sigurđson 64).

Srijeda: Everton - Njukasl, Votford - Čelsi.