Vatreni londonski derbi: Arsenal u 92. minutu do boda protiv Čelsija

2 komentar(a)
Beljerin, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.01.2018. 21:49h

Veliki londonski derbi donio je sjajan fudbal žestokog tempa, dramatičan meč i podjelu bodova, Arsenal - Čelsi 2:2.

Aktuelni šampion bio je blizu pobjede, primio je izjednačujući gol u 92. minutu, da bi minut kasnije Morata promašio zicer, a Zapakosta pogodio prečku...

Čelsi je sada treći, sa bodom manje od Mančester junajteda. "Tobdžije" su ostale na šestom mjestu, sa pet bodova zaostatka za Liverpulom, koji je u zoni Lige šampiona.

Izgledalo je da će sve biti drugačije, kada je Džek Vilšir doveo Arsenal u vođstvo 1:0, prvim golom u Premijer ligi još od maja 2015. godine.

Možda i odlučujuću ulogu u preokretu odigrao je sudija Tejlor, koji je u 67. minutu, samo četiri minuta nakon gola domaćina, dosudio diskutabilan penal za goste.

Eden Azar, koga je Beljerin i zakačio u šesnaestercu, bio je siguran sa bijele tačke za 1:1.

Zatim je sjajni Španac Markos Alonso maestralnom reakcijom pred golom rivala skrenio centaršut Zapakoste za preokret.

Bod Arsenalu donio je Beljerin efektnim golom u 92. minutu.