Vatromet na najvećoj sceni: Siti - Monako 5:3, Bajer - Atletiko 2:4

Dosadašnji rezultati: Real - Napoli 3:1, Bajern - Arsenal 5:1, Benfika - Dortmund 1:0 i PSŽ - Barselona 4:0. Sjutra veče: Sevilja - Lester, Porto - Juventus
Sane, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.02.2017. 21:55h

Atletiko je napravio veliki korak ka plasmanu u četvrfinale, dok Siti sa dva gola prednosti ide u Monte Karlo, epilog je treće, vatrometne večeri osmine finala Lige šampiona.

Na dvije utakmice postignuto je nestvarnih 14 golova.

Atletiko je slavio u Leverkuzenu 4:2, a Siti pobijedio Monako 5:3.

"Kolćonerosi" su vodili 2:0 (Saul i Grizman), Bajer smanjio (Belarabi), a Gameiro vratio dva gola prednosti gostima.

Autugolom Savića nakon greške golmana Moje, ponovo se domaćin vratio u igru, a sve je riješio Fernando Tores.

Na Itihadu je viđen još atraktivniji meč.

Monako je pokazao kakav ima napad, ali je odbrana francuskog tima bila previše slaba za napad Sitija.

Falkao je postigao dva gola za goste, ali i promašio penal kod 2:1 za njegov tim. U strijelce se upisao i mladi Mbape.

Aguero je bio dvostruki strijelac za Siti, upisali su se Sterling, Stouns i Sane.

Bajer - Atletiko 2:4

Karim Belarabi 48, Stefan Savić 68. (autogol) - Saul 17, Antoan Grizman 25, Kevin Gameiro 59. (penal), Fernando Tores 86.

Mančester siti - Monako 5:3

Rahim Sterling 26, Serho Aguero 58,71, Džon Stouns 77, Liroj Sane 82. - Radamel Falkao 32,61, Kiljian Mbape 40.

Tok mečeva

86. minut - Atletiko riješio prvi meč, a vjerovatno i plasman u četvrtfinale.

Vodi 4:2 u Leverkuzenu - Fernando Tores, na centaršut Vrsaljka.

83. minut - vrhunska utakmica u Mančesteru - Siti je poveo 5:3, Liroj Sane strijelac nakon sjajne akcije Silve i Aguera.

Dva posljednja gola, Siti je postigao nakon kornera.

77. minut - spektakl na Itihadu - Mančester siti je preokrenuo - 4:3, golom Džona Stounsa.

71. minut - vatromet na Itihadu - 3:3.

Golgeterski šou dva klasna strijelca - Aguero je postigao drugi gol, odgovorio na izazov Falkaa.

68. minut - Moja poklonio gol Bajeru.

Golman Atletika je loše reagovao u petercu, umjesto da hvata loptru pokušao da je ispuca i pogodio Stefana Savića, kome se pripisuje autogol.

61. minut - Kakva utakmica u Mančesteru. Samo dva minuta nakon izjednačenja Sitija, Monako opet vodi.

Falkaov drugi gol, i to kakav.

Oteo je loptu Otamendiju, a onda maestralno lobovao Kabaljera.

Kolumbijac je deset minuta ranije promašio penal.

59. minut - žestoka kazna za promašaj Falkaa sa bijele tačke.

Serhio Aguero je poravnao, Siti - Monako 2:2.

Velika greška golmana Subašića.

58. minut - Atletiko vodi 3:1.

Gameiro je u velikoj formi - izborio je penal, natjerao Dragovića da ga faulira, a zatim ga i realizovao.

Dilema je da li je faul napravljen van šesnaesterca.

50. minut - Monako je mogao sve da riješi na Itihadu.

Falkao je, međutim, promašio penal.

Odbranio je njegov šut Kabaljero.

Atletiko je odmah nakon gola imao veliku šansu. Gameiro je pogodio prečku.

48. minut - Bajer se vratio u život - Karim Belarabi je iz komplikovane pozicije proslijedio centaršut Henriksa sa desne strane u suprotni ugao.

Nastavljene su utakmice.

Završena su prva poluvremena u Leverkuzenu i Mančesteru.

Atletiko golovima Saula i Grizmana vodi 2:0 protiv Bajera, dok je Monako žestoko odgovorio na vođstvo Sitija (Sterling) i preko Falkaa i Mbapea preokrenuo na 2:1.

Monako igra atomski fudbal - 110 golova u svim takmičenjima postigli su momci Leonarda Žardima.