Vatromet za početak - Arsenal u finišu slomio Lester

"Lisice" su vodile 2:1 i 3:2, ali su igrači sa klupe donijeli veliki preokret
arsenal, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.08.2017. 20:51h

Vatrometan, spektakularan početak Premijer lige - Arsenal je savladao Lester 4:3, nakon velikog preokreta u finišu.

"Lisice" su vodile 2:1 i 3:2, ali su igrači sa klupe donijeli veliki preokret.

Arsenal je poveo već u drugom minutu, pogotkom debitanta Aleksandra Lakazeta, koji je glavom pogodio donji desni ugao.

Odgovor "lisica" je bio žestok. Poravnao je Šinđi Okazaki, a preokret donio Džejmi Vardi u 29. minutu, nakon sjajne asistencije Olbrajtona.

U posljednjim sekundama prvog dijela, Sead Kolašinac je namjestio zicer Daniju Velbeku za 2:2.

Sjajan tempo viđen je i drugom dijelu, u kome je Lester prvi pogodio.

Tandem Marez -Vardi je proradio - Alžirac je izveo korner, a napadač gostiju glavom skrenuo loptu u suprotni ugao.

To je bio samo uvod u spektakl u posljednjih desetak minuta.

"Tobdžije" su napravile veliki pritisak i golovima rezervista Arona Ramzija i Olivijea Žirua stigle do pobjede...

Apcенaл - Лecтep от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Arsenal - Lester 4:3

Lakazet 2, Velbek 45+2, Ramzi 84, Žiru 86. - Okazaki 5, Vardi 29, 56.

Subota: Votford - Liverpul, Čelsi - Barnli, Kristal palas - Hadersfild, Everton - Stouk, Sautempton - Svonsi, VBA - Bornmut, Brajton - Mančester siti. Nedjelja: Njukasl - Totenhem, Mančester junajted - Vest Hem.