VBA i Lids izjednačeni pred derbi sezone: "Paunovi" u spektakularnom meču bolji od Birmingema, Bilićev tim izgubio od Midlzbroa

VBA i Lids imaju isti broj bodova (51) pred derbi sezone, koji je na programu prvog januara (18:15h)
1043 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa meča Birmngema i Lidsa, Foto: Twitter.com/BCFC
Ažurirano: 29.12.2019. 18:23h

Spektakularan meč viđen je danas u 25. kolu Čempionšipa – Lids je u gostima bio bolji od Birmingema (4:5) i izjednačio se sa VBA na prvom mjestu na tabeli.

Do velika tri boda, tim Marsela Bijelse došao je u 95. minutu, kada je igrač Birmingema Ves Harding zatresao sopstvenu mrežu.

Pravi vatromet golova viđen je danas na “Sent Endrju“ stadionu. Lids je vodio 2:0, nakon što su Kosta i Herison zatresli mrežu domaćih. Ipak, Birmingem se brzo trgao i došao do izjednačenja preko Belingema i Jutkieviča. Novo vođstvo Lidsu donio je Ejling, da bi na 3:3 izjednačio Bela.

Ekipa Marsela Bijelse povela je 4:3, kada je Dalas pet minuta prije kraja matirao Trumana. Djelovalo je već tada da će ekipa iz Jorkšira uzeti tri boda, ali je u prvom minutu nadoknade Jutkievič drugim golom na meču izjednačio na 4:4, da bi u 95. Harding postao tragičar domaćih, pa tri boda idu za Jorkšir.

Lids je iskoristio kiks VBA. “Vrećice“ su danas pomalo iznenađujuće izgubile na svom terenu od Midlzbroa (0:2), i pretrpjele drugi poraz u sezoni.

Strijelci za goste bili su Ajala i Flečer.

U narednom kolu, prvog janura igra se derbi sezone – VBA na “Hotornsu“ (18:15h) dočekuje ekipu Lidsa.

Rezultati:

Birmingem – Lids 4:5 (Belingem 27, Jutkievič 61, 90+1, Bela 83. – Kosta 15, Herison 21, Ejling 69, Dalas 85, Harding 90+5 autogol)

Bristol siti – Luton 3:0 (Votkins 4, Dijediju 44, Vajman 66.)

Fulam – Stouk 1:0 (Rid 26.)

Hadersfild – Blekburn 2:1 (Stanković 25, Munije 75. – Grejem 7.)

Milvol – Brentford 1:0 (O’Brajen 8)

Notingem – Vigan 1:0 (Figueiredo 61.)

Preston – Reding 0:2 (Svift 12, Žoao 16.)

KPR – Hal 1:2 (Čer 21. – Hanimen 32, Irvin 89.)

Šefild venzdej – Kardif 1:2 (Lis 18. – Glacel 5, Hojlet 8.)