VBA i Lids sigurni: Bilićev tim bolji od Bristol sitija, Ernandes heroj "paunova"

Tim Slavena Bilića ima 66 bodova, četiri više od drugoplasiranog Lidsa
583 pregleda 0 komentar(a)
Ernandes proslavlja pogodak, Foto: Twitter.com/LUFC

Fudbaleri VBA učvrstili su se na prvom mjestu Čempionšipa – tim Slavena Bilića danas je u 34. kolu slavio na gostovanju Bristol sitiju (0:3) i upisao četvrtu pobjedu u posljednjih pet mečeva.

Pitanje pobjednika na “Ešton Gejt“ stadionu riješeno je u prvom poluvremenu, kada su mrežu Bentlija zatresli Robinson i Robson-Kanu, koji je u drugom poluvremenu postigao još jedan gol.

VBA na prvoj poziciji ima 66 bodova, četiri više od drugoplasiranog Lidsa. "Paunovi" su na svom “Eland roudu“ bili bolji od Redinga 1:0, a jedini pogodak postigao je Pablo Ernandes. Lids nakon današnje utakmice ima pet bodova više od trećeplasiranog Fulama.

Fulam ima 57 bodova, bod više od Brentforda, Notingem foresta i Prestona, koji su takođe u zoni plej-ofa. Brentford je danas remizirao sa Blekburnom, Forest je podijelio bodove sa Kvins Park Rendžersom, dok je Preston poslije preokreta bio bolji do Hala.

Rezultati:

Brentford – Blekburn 2:2(Votkins 62, Benrahma 71. – Armstrong 11, 54.)

Barnsli – Midlzbro 1:0 (Čaplin 73.)

Birmingem – Šefild venzdej 2:3 (Marfi autogol 6, Jutkievič 30, Hogan 90+1 – Benan 21, Forestijeri 34, Marfi 65.)

Bristol siti – VBA 0:3 (Robinson 32, Robson-Kanu 36, 79)

Čarlton – Luton 3:1 (Tejlor 34, 61, Lapsli 87. – Kornik 36. )

Lids – Reding 1:0 (Ernandess 57.)

Notingem forest – KPR 0:0

Preston – Hal 2:1 (Galager 67, Braun 71. – Vilks 40.)

Stouk – Kardif 2:0 (Pauel autogol 25, Alen 72.)

Svonsi – Hadersfild 3:1 (Aju 28, Fulton 80, Gerik 90. - Munije 78.)

Vigan – Milvol 1:0 (Hačinson autogol 57.)