Velika pobjeda Zvezde u Kelnu, Partizan ispustio 2:0, Ivanić dao gol Arsenalu

Gol odluke postigao Ričmond Boaći, sjajnim udarcem iz daljine u 30. minutu.
Crvena zvezda, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.09.2017. 21:14h

Veliku pobjedu na gostovanju Kelnu ostvarila je Crvena zvezda, u 2. kolu Lige Evrope, dok je Partizan ispustio 2:0 protiv Dinama iz Kijeva i izgubio 3:2.

Tragičari večeri su i fudbaleri Rijeke koji su na "San Siru" stigli dva gola prednosti Milana, a primili treći gol u četvrtom minutu nadoknade.

Gol odluke u trijumfu Crvene zvezde od 1:0 postigao je napadač iz Gane Ričmond Boaći, fenomenalnim udarcem iz daljine u 30. minutu.

Zvezda je bila bolja u prvom poluvremenu, imala je još nekoliko šansi da vodi i ubjedljivije, ali je u nastavku morala preživ pravi "pakao" kako bi sačuvala 1:0.

Čak tri stative pogodili su fudbaleri posljednjeplasiranog sastava iz Bundes lige, a nekadašnji fudbaler Partizana Miloš Jojić dva puta je tresao okvir gola Borjana.

Filip Stojković, crnogorski reprezentativac, igrao je svih 90 minuta.

U istoj grupi, Arsenal je sačuvao prvo mjesto laganom pobjedom protiv BATE Borisova u Bjelorusiji - 4:2.

Arsen Venger je izveo kombinovani sastav, što nije smetalo "tobdžijama" da do 25. tri puta pogode mrežu domaćih - Volkot sa dva gola i mladi Holding tresli su mrežu domaćeg sastava.

Crnogorski reprezentativac Marko Ivanić smanjio je na 3:1 lijepim udarcem glavom, ali je Žiru čim je počeo nastavak iz penala vratio Englezima tri gola prednosti.

Gordejčuk je u 87. minutu pogodio za konačnih 2:4.

Arsenal vodi na tabeli sa šest bodova, Zvezda ima 4, BATE Borisov 1, dok je Keln i dalje na nuli.

Ekipu Vladana Milojevića čekaju sada dva vezana meča sa Arsenalom.

Partizan je golovima Ožegovića i Tavambe vodio protiv kijevskog Dinama 2:0, a u nastavku stao i dozvolio gostima da dođu do velikog preokreta.

Šta tek reći za Rijeku, koja je do 84. minuta gubila 2:0 od Milana, stigla na 2:2, da bi Kutrone u posljednjim trenucima meča bacio u očaj igrače hrvatskog tima.

Lacio je bio siguran protiv Zulte Varegema u Rimu - pobijedio je 2:0, a crnogorski reprezentativac Adam Marušić nastavio je da pruža puni doprinos.

On je u 18. minutu asistirao Saisedu za vodeći gol "nebesko-plavih", prije nego što je Ćiro Imobile u nadoknadi ovjerio pobjedu.

Rozenborg je tukao Vardar u Norveškoj 3:0, uz jedan gol danskog reprezentativca Niklasa Bendtnera.