Verder razbio Volfsburg, poraz Menhengladbaha

“Vukove” je načeo Grk Sokratis Papastatoulos već u 18. minutu, a trio napadača Pizaro–Rozenberg-Arnautović se pobrinuo da navijači uživaju
65 pregleda 0 komentar(a)
Verder, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.12.2011. 19:51h

Povratkom Klaudija Pizara nakon povrede Verder je ponovo dobio klasu u napadu, pa je Volfsburg bio bez ikakvih šansi u Bremenu – domaćin je slavio sa 4:1 i vratio se na 5. mjesto na tabeli Bundes lige.

“Vukove” je načeo Grk Sokratis Papastatopulos već u 18. minutu, a trio napadača Pizaro–Rozenberg-Arnautović se pobrinuo da navijači uživaju.

Ubjedljiv poraz Volfsburga je donekle ublažio Šafer pet minuta prije kraja meča.

Borusija Menhengladbah je gostovanje u Augsburgu dočekala kao veliki favorit, ali nije mogla da se nosi sa tim pritiskom.

Domaćin je slavio sa 1:0 (gol Kalsen-Brakera početkom drugog poluvremena) i tako došao do trećeg trijumfa u debitantskoj sezoni u Bundes ligi.

Keln je deklasirao Frajburg (4:0), Hofenhajm je sa dva gola Vedada Ibiševića osvojio Nirnberg, dok su bez golova igrali Majnc i Hamburger.

Augsburg – Borusija M. 1:0 (Kalsen-Braker 51)

Keln – Frajburg 4:0 (Klemens 20, 66, Podolski 61, 73)

Majnc – Hamburger 0:0

Nirnberg – Hofenhajm 0:2 (Ibišević 39, 56)

Verder – Volfsburg 4:1 (Papastatopulos 18, Pizaro 45, Rozenberg 55, Arnautović 71 – Šafer 86)

Hanover – Bajer 0:0