Vest Hem bolji od Bornmuta, Negredo i Stuani srušili Sanderlend

Vest Hem, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.08.2016. 17:19h

Olimpijski stadion u Londonu je dočekao Premijer ligu, a Vest Hem upisao prvu pobjedu u ligi.

"Čekićari" su poslije startnog poraza od Čelsija savladali Bornmut sa 1:0, a jedini gol dao je Mihail Antonio u 85. minutu.

Midlzbro je upisao prvu pobjedu u Premijer ligi, Sanderlend se polako kandiduje za borbu za opstanak, baš kao i godinama unazad.

Boro je pobijedio na Stadionu svjetlosti sa 2:1, a proradila je špansko-urugvajska veza - Alvaro Negredo je dva puta asistirao, a Kristijan Stuani pogađao.

Tim Aitora Karanke je vodio sa 2:0 na poluvremenu i dominirao, a onda je morao da istrpi žestoke napade "crnih mačaka" u nastavku.

Samo jedna od nekoliko šansi domaćina je, međutim, iskorištena - golman Bred Guzan je slabo reagovao, Patrik van Anholt smanjio zaostatak, ali je Sanderlend morao da se pomiri sa drugim porazom u sezoni.

Vest Hem - Bornmut 1:0 (Antonio 85)

Sanderlend - Midlzbro 1:2 (Van Alholt 71 - Stuani 13, 45)