Vidal presudio Milanu

Milanu je ovo prvi poraz u Seriji A još od decembra prošle godine i neča u Rimu, ali je došao u opasnom trenutku, jer četvrtoplasirana Fiorentina ima samo bod manje
6 komentar(a)
Ažurirano: 21.04.2013. 21:11h

Nije to bila šampionska partija Juventusa, ali u Torinu se slavi - i zato što je Skudeto na pragu i zato što je pao veliki rival Milan.

"Stara dama" je pobijedila sa 1:0 u derbiju koji nije ispunio očekivanja i u kojem gosti ni po čemu nisu zaostajali za Juveom.

Ipak, jedna glupost Injacija Abatea i loša procjena golmana Marka Amelije donijele su lideru tri boda.

Abate i Amelija su, naime, krivci za jedini gol, jer je bek pustio Kvadva Asamou da se ušunja u kazneni prostor, a rezervni golman (zamijenio u prvom poluvremenu povrijeđenog Kristijana Abijatija) bespotrebno skrivio penal koji je rutinski u gol pretvorio Arturo Vidal.

Milanu je ovo prvi poraz u Seriji A još od decembra prošle godine i meča u Rimu (Roma pobijedila sa 4:2), ali je došao u opasnom trenutku, jer četvrtoplasirana Fiorentina ima samo bod manje i želi da preskoči „rosonere” u borbi za Ligu šampiona.

S druge strane, Juve leti ka tituli - pet kola prije kraja ima 11 bodova više od drugoplasiranog Napolija...

Fiorentina je vodila 3:0 protiv Torina, onda jedva stigla do pobjede golom Romula u 86. minutu, dok su Napoli i Palermo u 94. minutu došli do pobjede protiv Kaljarija, odnosno boda u sicilijanskom derbiju u Kataniji.

"Viola", za koju je svih 90 minuta odigrao Stefan Savić, a Stevan Jovetić sjedio na klupi jer nije dovoljno oporavljen, golovima Kvadrada, Akvilanija i Ljajića je već poslije 33 minuta stigla na korak od pobjede.

"Bikovi", na čijoj je klupi opet bio Marko Bakić, do odmora su smanjili preko Bareta, a potom i izjednačili golovima Santane u 56. i Ćerćija u 77. minutu.

Veliku pobjedu Fiorentini, koja je "zacementirala" 4. mjesto i prišla četvrtoplasiranom Milanu na samo bod, donio je rezervista Romulo.

Još "luđe" je bilo u Napulju, gdje je prekrenuo sa 0:1 na 2:1 protiv Kaljarija, koji je izjednačio na 2:2, da bi Lorenco Insinje golčinom u 94. minutu zapalio “San Paolo”.

U četvrtom sudijske nadoknade je pogodio i Josip Iličić za remi u derbiju Sicilije (1:1, a taj bod mnogo će značiti Palermu u borbi za opstanak.

Golman Katanije Marijano Anduhar je dobio crveni karton zbog protesta nakjon izjednačenja.

Inter je napokon nekog pobijedio na "Đuzepe Meaci" (Parmu sa 1:0) i pretekao Romu, koja je na "Olimpiku" kiksala protiv otpisane Peskare (1:1).