Vijeto donio bod Atletiku u derbiju Madrida

Lusijano Vijeto, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.10.2015. 20:36h

Nakon tri poraza i remija u Primeri, Real je konačno bio na pragu pobjede u madridskom derbiju.

Nije uspio, a Dijego Simeone je po ko zna koji put pogodio sa izmjenama, jer su trojica rezervista kreirala izjednačujući gol u 83. minutu - Janik Fereira-Karasko je oteo loptu Alvaru Arbeloi, dodao je Džeksonu Martinesu, koji je pronašao Lusijana Vijeta, a on je donio "kolćonerosima" bod na "Visente Kalderonu" (1:1).

"Kraljevski klub" je poveo u 9. minutu, kada je Karim Benzema glavom sproveo loptu u mrežu nakon centaršuta Danija Karvahala, a Atletiko je promašio penal u 22.

Zapravo, Kejlor Navas je fenomenalno zaustavio šut Antoana Grizmana i tako ispravio veliki kiks kapitena Serhija Ramosa, koji je prvo predao loptu rivalu, a potom i faulirao Tijaga Mendeša.

Atletik Bilbao je u malom derbiju 7. kola Primere savladao Valensiju sa 3:1 i pobjegao iz opasne zone u koju je upao nakon dva poraza i remija u posljednja tri kola.

"Slijepi miševi" su poveli na "San Mamesu" golom Danija Pareha, ali je odgovor Baskijaca bio pravi - Emerik Laport je izjednačio u 34. minutu, Markel Susaeta preokrenuo u 60, a sve dileme riješio sjajni napadač Aric Aduriz u 69.

U prvom meču dana, Betis je u gostima savladao Rajo Valjekano sa 2:0.

A u lokalnom derbiju Valensije, Levante je nanio prvi poraz Viljarealu i sklonio se sa posljednjeg mjesta.

Gol vrijedan tri boda je dao Brazilac Dejverson u 83. minutu.

"Žuta podmornica" i pored toga ostaje lider Primere, sa bodom više od Reala, Selte i Barselone.

Atletiko Madrid - Real Madrid 1:1 (Vijeto 83 - Benzema 9)

Atletik Bilbao - Valensija 3:1 (Laport 34, Susaeta 60, Aduriz 69 - Pareho 20)

Rajo Valjekano - Betis 0:2 (Vesterman 20, Kastro 61)

Levante - Viljareal 1:0 (Dejverson 83)