Viljareal pobijedio Valensiju, Eibar ubjedljiv protiv Đirone, Bilbao prekinuo post

74 pregleda 0 komentar(a)
Eibar, Foto: Laliga.es
Ažurirano: 05.05.2018. 20:41h

U posljednjem meču dana, Viljareal je bio bolji od Valensije, golom Marija Gaspara i to tek u 86. minutu.

Međutim, "slijepi miševi" ništa ne gube ovim porazom, tim trenera Marselina od ranije je obezbijedio plasman u Ligu šampiona.

Viljareal se, sa druge strane, nalazi na sigurnoj poziciji koja vodi u Ligu Evrope, a do kraja sezone jedino mogu da se "rotiraju" sa Betisom na mjestu broj pet.

Ubjedljivom pobjedom u gotima protiv Đirone (4:1), fudbaleri Eibara ostali su u trci za kvalifikacije za Ligu Evrope.

Eibar je trenutno 10. na tabeli, sa četiri boda manje, ali i utakmicom više od sedmoplasirane Sevilje.

Eibar je protiv Đirone vodio 2:0 na poluvremenu, golovima Kikea u 9. i 38. minutu.

Đirona je smanjila zaostatak u 55. minutu preko Adaja, a konačan rezultat u 80. i 89. minutu su postavili Đoan Džordan i Takaši Inui.

Đirona je ostala je devetom mjestu, sa bodom više od Eibara.

Nakon četiri meča bez pobjede, u kojima su doživjeli tri poraza, fudbaleri Atletik Bilbaa slavili su pred svojim navijačima u protiv Betisa sa 2:0.

Atletik je do pobjede došao u završnici meča. Prvi gol domaćin je postigao u 76. minutu kada je mrežu Betisa zatresao Muniain, a pobjedu je potvrdio Aduriz u drugom minutu nadoknade vremena.

Atletik je poslije 10. pobjede u prvenstvu zauzima 13. mjesto na tabeli sa 43 boda. Betis je peti na tabeli sa 59 bodova.

Selta je bila na pragu planirane pobjede koja je bila važna za ostanak u trci za kvalifikacije za Ligu Evrope, ali je u prvom minutu nadoknade Peres pogodio za goste i Depotivu donio bod koji ne znači ništa, pošto će sa samo 29 bodova u 36 utakmica sljedeće sezone nastaviti takmičenje u drugoj ligi Španije.

Jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Urugvajac Maksimilijano Gomez u 13. minutu i tako donio prednost domaćem timu.