Viljareal porazio Atletiko i sada je prvi ispred Reala i Barselone

Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.09.2015. 22:10h

Iako je napadao tokom čitavog meča, Real nije uspio da slomi otpor Malage - "kraljevski klub" igrao je samo 0:0 na "Santijago Bernabeu" (drugi remi u prvenstvu) protiv ekipe u kojoj je golman Karlos Kameni bio najbolji pojedinac meča.

Na kraju su domaći susret završili sa 31 udarcem ka golu Kamenog, od kojih je Ronaldo uputio čak 14. Kamerunski golman upisao je devet odbrana.

Poslije ovog remija, Real je prepustio čelo tabele najvećem rivalu Barseloni, koja je nekoliko sati ranije dobila Las Palmas.

Madriđanima nije pomoglo ni to što su od 77. minuta igrali sa igračem više, nakon što je isključen igrač gostiju Amrabat, zbog udaranja laktom Marsela.

Barselona je upisala očekivana tri boda protiv Las Palmasa (2:1), ali će neko vrijeme biti bez Mesija (procjene su šest do osam nedjelja).

Naime, argentinski as je zbog povrede lijevog koljena morao van terena već u 10. minutu, kada ga je zamijenio Munir El Hadadi.

"Činjenica da je Mesi povrijeđen ne znači da ćemo u narednim mečevima promijeniti stil igre. Uvijek je teško kada se igrač povrijedi, a svi znamo koliko Mesi znači ovoj ekipi. On je riješio mnogo utakmica, ali sada ostatak tima treba da podigne nivo igre", rekao je trener Barse Luis Enrike.

Luis Suares je sa dva gola, u 25. i 54. minutu, bio najzaslužniji za pobjedu Katalonaca.

Gosti su u finišu, u 88. minutu, preko Vijere, uspjeli samo da ublaže poraz.

Barsa je mogla do još ubjedljivije pobjede, ali je Nejmar promašio penal u 66. minutu.

Gore od Reala prošao je Altetiko Madrid, koji je izgubio u gostima od Viljareala 1:0.

Gol odluke za "žutu podmornicu" postigao je Leo Baptistao u 14. minutu, nakon što ga je u šesnaestercu odlično pronašao Roberto Soldado. Stefan Savić nije ulazio u igru.

Ovom pobjedom Viljareal je preuzeo lidersku poziciju ispred Barselone i Reala.

Barselona - Las Palmas 2:1 (Suares 25, 54 - Vijera 88)

Real - Malaga 0:0

Sevilja - Rajo Valjekano 3:2 (Gameiro 23, N'Zonzi 45+1, Konopljanka 86 - Bebe 51, Gera 68)

Viljareal - Atletiko Madrid 1:0 (Baptistao 14)

Eibar - Selta 1:1 (Baston 3 - Aspas 76)